Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27369 miejsce

Mężczyzna z klasą według A. Granville, autora książki "Gentleman"

Kim jest dżentelmen? Po czym go poznać? Czy dżentelmenem trzeba się urodzić? Czy wystarczy przyswoić sobie kilka prostych zasad?

Adam Granville "Gentleman. Mam zasady" / Fot. BOSZCałkiem niedawno z takim problemem zwrócił się do mnie 6-letni chłopiec, który słysząc jak karcę męża za niegrzeczne przepychanie się w drzwiach i niebycie dżentelmenem, postawił sobie za cel niezwłoczne nabycie dżentelmeńskich cech. Przekazywanie wiedzy rozpoczęliśmy od otwierania kobietom drzwi i uprzejmości przy stole. Dla małolata, aspirującego do miana dżentelmena, zasadą nadrzędną stało się jednak niepuszczanie przy kobietach bąków. O ile w wykonaniu 6-latka takie dżentelmeństwo było ujmujące, o tyle od dorosłego mężczyzny wymagać należy nieco więcej. Tylko właśnie, czego tak naprawdę?

Zdaniem Adama Granville bycie dżentelmenem nie sprowadza się wyłącznie do znajomości zasad savoir vivre. Mężczyzna taki powinien cechować się również empatią, honorowością, a także szeroką wiedzą na tzw. męskie tematy, którym poświęca swoją książkę: "Gentleman. Mam zasady". Zaczyna się trochę nieelegancko od pieniędzy, ale zdaniem autora prawdziwy dżentelmen po prostu musi mieć pewne pieniądze. Pocieszeniem dla panów z mniejszymi portfelami jest przytoczona przez autora statystyka i stwierdzenie, że zanim się obejrzymy, sami możemy znaleźć się w gronie milionerów, "a wtedy na naukę stylu będzie już za późno" (s. 15).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.