Facebook Google+ Twitter

Mężczyźni kochają czerwień u kobiet

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-29 08:41

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że kolor czerwony podświadomie wzmacnia seksualną reakcję mężczyzn na płeć piękną. Wyniki badań opublikował fachowy magazyn "Journal of Personality and Social Psychology".

Psychologowie z uniwersytetu w Rochester w stanie Minnesota poprosili ponad stu mężczyzn, głównie studentów niższych roczników, aby przyjrzeli się zdjęciom młodych atrakcyjnych kobiet. Następnie mieli ocenić ich urodę oraz stopień, w jakim chcieliby je pocałować lub spędzić z nimi noc.

Wolontariusze oglądali fotografie, które miały różnokolorowe brzegi. Okazało się, że czerwone marginesy skłaniały mężczyzn do przypisywania modelkom większej urody. Te same osoby na zdjęciach w innej oprawie dostawały bowiem niższe oceny.

Psychologowie powtórzyli eksperyment, zmieniając komputerowo kolory bluzek sfotografowanych pań. Po raz kolejny najwyższy wskaźnik atrakcyjności miały zdjęcia, na których kobiety ubrane były w czerwień.

Ankietowani zadeklarowali gotowość wydania dwa razy wyższej kwoty pieniędzy na kobiety ubrane w stroje karmazynowe lub szkarłatne niż na panie w błękicie. Również na randkę panowie chętniej umówiliby się z kobietami w bluzce bur-gundowej niż granatowej.

Naukowców zaskoczyło, jak dalece studenci byli nieświadomi wpływu koloru na ich preferencje w wyborze partnerki. Większość twierdziła, że odcień ubrania kobiety ma bardzo niewielki wpływ na jej efektowność.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A kobiety kochają tych daltonistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.