Facebook Google+ Twitter

Mężczyźni oburzeni rozporządzeniem Brukseli

Na jednym z męskich portali internetowych można znaleźć dyskusję wywołaną rozporządzeniem Unii Europejskiej, które zakłada dotowanie firm zakładanych tylko przez kobiety. Kwota dofinansowania ma wynieść nawet 1 mln. euro.

Komisja Europejska zatwierdziła rozporządzenie zapewniające przedsiębiorczym kobietom ogromne wsparcie finansowe. Przez 5 lat, rok w rok, będą mogły otrzymać do 15 procent zwrotu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Dotacje są przeznaczone tylko dla kobiet.

Informacja przywołana przez portal http://szaco.pl za dziennikiem Rzeczpospolita wzbudziła wśród mężczyzn zaniepokojenie i żywą dyskusję. Pośród głosów części internautów można wyczuć oburzenie połączone z niedowierzaniem.

Podpisujący się nickiem „Mirek” pisze wręcz o tym, że swoją decyzją Unia wspiera ruchy feministyczne, jedna z niewielu kobiet, która wzięła udział w dyskusji „Agniech”, uznała rozporządzenie za niepotrzebne zwracając uwagę raczej na potrzebę zachęcania kobiet do zakładania firm. W dyskusji dominuje przekonanie, że tym razem Bruksela się pomyliła, a rozporządzenie będzie przyczynkiem do wielu nadużyć.

Musimy przyznać, że zainteresowanie tematem nas zaskoczyło, mówi Robert Szacowski, redaktor naczelny portalu. Nie można się jednak dziwić reakcji mężczyzn, jeżeli Bruksela zdecyduje się wprowadzić rozporządzenie w życie będzie to oznaczać nic innego jak jawne dyskryminowanie mężczyzn, podkreśla.

Unijne prawo dąży do wyrównania różnic pomiędzy płciami. 16 sierpnia wchodzi w życie dyrektywa 2006/54/WE wyrównująca wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Od połowy sierpnia, będzie można przejść na emeryturę po osiągnięciu 65 lat pracy, nie jak dotychczas 60 w przypadku kobiet.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.