Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14352 miejsce

Mężczyźni po 50. roku życia nie dbają o siebie?

Mam wykształcenie techniczne, jednak z natury jestem humanistą i estetą. Dlatego nie dopuściłbym, aby moje wąsy i brwi były nieuregulowane, aby z nosa czy uszu wystawały mi włosy.

Zarost na młodych mężczyznach może wyglądać seksownie / Fot. Wincenty SadowskiTak to już jest w naturze, że po pięćdziesiątce kobietom rosną wąsy, mężczyznom zaczynają rosnąć włosy w nosie i uszach, ich brwi i wąsy stają się krzaczaste. Zauważyłem, że większość mężczyzn nic z tym nie robi, nabierając wyglądu dzikiego człowieka (człowieka pierwotnego). Jeżeli do tego dodamy twarz z kilkudniowym, czy nawet jednodniowym zarostem przeplatanym siwizną, to nie wiem, jak mężczyźni mogą znieść swoje odbicie w lustrze.

A wystarczyłoby raz na tydzień zadbać o kosmetykę swojej twarzy, usunąć pęsetą włosy z miejsc, gdzie nie powinno ich być (nawet z pomocą partnerki), uregulować wąsy czy brwi. Podobnie z jednodniowym, czy dwudniowym zarostem, jeżeli wygląda to jeszcze seksownie na młodym mężczyźnie z młodzieńczą cerą, na mężczyźnie po pięćdziesiątce, gdy zarost jest przeplatany siwizną, wygląda to raczej strasznie, przypominając portrety "dzikich ludzi".

Nie wiem czy partnerki (żony) w tym wieku nie zwracają już uwagi na wygląd swoich partnerów (mężów), że na co dzień widać tylu mężczyzn zaniedbanych pod względem kosmetyki i urody. A przecież to może nic nie kosztować, tylko trochę czasu poświęconego sobie w zaciszu domowych pieleszy. Nawet wśród moich kolegów i rodziny pełno zaniedbanych mężczyzn, a delikatne zwracanie uwagi na ich stan przyjmują jako obrazę.

Byłem w poprzednim roku w sanatorium w Kamieniu Pomorskim, gdzie moim sąsiadem w pokoju był milioner, właściciel kilku zakładów przemysłowych. Jednak pomimo siwych włosów nosił brodę i wąsy, a włosy w uszach i nosie wystawały na centymetr, nie wspominając o krzaczastych brwiach. Gdy delikatnie wspomniałem mu, że powinien zgolić brodę, że powinien udać się do kosmetyczki, o dziwo nie obraził się i umówił się na kilka wizyt.

Myślałem, że każe kosmetyczkom zająć się włosami w nosie i uszach, uregulowaniem wąsów i brwi, jednak on jak się później okazało, wziął zabiegi na cerę, okładając twarz maseczkami - co za niefart. Dziwił się, dlaczego pomimo swoich pieniędzy, nie ma powodzenia u kobiet. Cóż, gdybym był kobietą, odstraszałyby mnie te krzaczaste włosy w nosie, uszach, nieuregulowane wąsy i brwi.

Zastanawiałem się, dlaczego żonom nie przeszkadza wygląd swoich mężów, partnerów. Wytypowałem dwie możliwości: albo uczucie już się wypaliło i nie zależy im na wyglądzie partnera, albo są zazdrosne i wolą, aby mąż, partner nie wyglądał zbyt elegancko, aby jego wygląd nie prowokował innych kobiet do zawierania znajomości. Najgorsze, że w obydwu wypadkach kobiety nie namawiają mężczyzn, aby zadbali o swój wygląd. A mężczyznom chyba nie zależy.


Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Trudno zgodzic sie z tym załozeniem. Moj mąż jest własnie w tym przedziale i zawsze dba o siebie. A moje towarzystwo brydzowe to rowniez zadbani Panowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 28.12.2010 23:53

Kobiety po 50 to w Polsce kwiat uroku osobistego i piękności.... może w 1 proc. :)
Reszta to opłakane resztki z powabnej kobiecości.....
Zresztą nie ma co się dziwić, 20 latka ma już cellulit, tak się zdrowo odżywia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy po prostu nie przejmują się takimi drobiazgami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 28.12.2010 16:51

Ja tam dbam o siebie. Piję wyłącznie "Żubrówkę"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wsile_wieku
  • Wsile_wieku
  • 28.12.2010 16:06

To ciekawe. Może nie wiedzą, gdzie szukać informacji. Ja np. takich szukam na FAVORE.pl ofert z zakresu pielęgnacji ciała i poprawy stanu kultury fizycznej.

http://www.favore.pl/cat20_zdrowie-i-uroda.html

Naprawdę za niewielkie pieniądze można dobrze zadbać o siebie. A to zaprocentuje w przyszłości "mniejszym" stękaniem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wąsów ogólnie nie lubię. Kilkudniowy zarost potrafi być fajny, ale trochę zależy to od typu urody.

Duży plus za zwrócenie uwagi na włosy w uszach i tym podobne sprawy, ja mam na to alergię ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba mnie wzrok nie myli - twarz na zdjęciu nosi kilkudniowy zarost.Czyżby " przyganiał kocioł garnkowi"?
Sam temat felietonu oceniam na 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.