Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16455 miejsce

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Mimo że ani oni, ani my, nie jesteśmy przybyszami z obcych planet, a jedynie mieszkańcami Ziemi, mogę pokusić się o stwierdzenie, że dzielą nas „lata świetlne”.

Mars – „Czerwona Planeta”


Czerwień kojarzy mi się z namiętnością, a ta z kolei z męską, niezaspokojoną naturą, niezwykle łasą na doznania czysto erotyczne. Kobiety wciąż krzyczą: „wszyscy faceci są tacy sami, myślą tylko o jednym!”, oskarżając ich o brak ciepła i zdolności współczucia, którymi oni rzeczywiście nie mogą się pochwalić.

Kobieta pragnie być piękną, podziwianą, olśniewającą, wiecznie domaga się komplementów. Gdyby Wenus była kobietą, na pewno nie cierpiałaby na brak zainteresowania. Jest w końcu najjaśniejszą planetą Układu Słonecznego, co doskonale obrazuje próżność wpisaną w naturę płci żeńskiej. Mężczyznom ta cecha przeszkadza – partnerki zmuszają ich do ciągłej deklaracji miłości.

Mężczyzna jest silny i porywczy, skłonny do walki i niecierpliwy. Nie znosi okazywania słabości. Kobieta zaś delikatna, subtelna i uczuciowa. Gdy na Marsie szaleje porywisty huragan, na Wenus jest to niemożliwe – tam wieją wiatry. Za to jej powierzchnia usiana jest wulkanami emocji (czynnymi), które mogą eksplodować w każdej sekundzie. Występują też wyładowania atmosferyczne. W końcu kobieta zmienną jest…

Dwa księżyce – czuły i porywczy – to kwintesencja męskości.

Jak widać jesteśmy „kosmicznie” różnie przygotowani do naszych ról: matki i ojca oraz żony i męża. Jesteśmy elementami tej samej układanki. Pasujemy do siebie, zarówno fizycznie jak i psychicznie, ponieważ uzupełniamy się. Pierwsze daje drugiemu coś, czego drugie nie ma. Drugie daje pierwszemu coś, czego pierwsze potrzebuje, itd.

Na koniec zapytam, więc jaki sens mają związki Mars-Mars lub Wenus-Wenus? W tej sytuacji planety ścierają się, ponieważ odwieczną prawdą jest, iż przeciwieństwa a nie podobieństwa się przyciągają. W tym przypadku puzzle już nie pasują do siebie, ale my wpychamy je na siłę do układanki, próbując przekonać innych, że ułożony obrazek jest spójną całością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.06.2007 17:24

"Jak widać jesteśmy „kosmicznie” różnie przygotowani do naszych ról: matki i ojca oraz żony i męża. "
Pomijając już takie teksty jak powyżej, bo trudno je skomentować tak, aby nie odnieść się do osobistych upodobań autorki...
"Jest w końcu najjaśniejszą planetą Układu Słonecznego" - czy masz na myśli to, że ma największe albedo? (Uważaj, nie pomyl z "libido"!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Feministka to osoba raczej wolna od takich stereotypów jakie są w tekście, przerażają mnie takie teksty, szczególnie jak piszę je kobiety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja tego nie powiedziałam. chodzi mi o to że nie staje po żadnej ze stron, ani kobiet, ani mężczyzn

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli stereotypy mają być uzasadnieniem homofobii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

w tekście właśnie chodziło o stereotypy. wiem że nikt nie mieści się w starannie urobionym szablonie, a raczej każdy wychyla się za jego granice - bardziej lub mniej, ale gdybym miała opisywać te przypadki to z pewnością nie starczyłoby mi miejsca:))) ale o feminizm nikt mnie nie posądzi:p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, sporo tu seksizmu i wspomnianych wyżej stereotypów. Uważam się za osobnika wysoce wrażliwego, jestem niewyobrażalnie łasy na pochwały i komplementy, często zmieniam zdanie, nie pcham się do walki a co do okazywania słabości... well, dość często zdarza mi się nad sobą rozczulać ;) A przy tym wszystkim - jak najbardziej jestem facetem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko przyklasnąć :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biseksualni są z innego układu ;-)
A sam tekst..... głupiutki i nasycony stereotypami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.03.2007 17:37

A biseksualni z Plutona?;-)

Co do tekstu: zabawa stereotypami.

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś kiedyś napisał: Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus, Geje z Urana a Lesbijki z Neptuna... :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.