Facebook Google+ Twitter

Mężczyźni w odmiennym stanie

Mężczyzna może być w ciąży. To odważne stwierdzenie naukowe, ale nie boję się go wysnuć. Mało tego, uważam, że on powinien być w ciąży. Wspólnie ze swoją partnerką powinien dzielić wszystkie momenty jej błogosławionego stanu i pomagać jej.

Mężczyźni w odmiennym stanie / Fot. http://www.flickr.com/photos/emerycophoto/3964768194/sizes/o/Nie mam jeszcze własnych dzieci, z racji płci nie będę też teoretycznie w ciąży, nie będę nosił pod moim sercem dziecka, czuł jego kopania w moim brzuchu. Ale chcę być w ciąży praktycznie, chce razem z przyszłą matką moich dzieci przeżywać radości, smutki i problemy związane z tym wyjątkowym okresem.

Według mnie, zadaniem mężczyzny jest pomagać kobiecie w czasie ciąży, tak aby jak najlepiej mogła dbać o siebie i dziecko. Musi on być cierpliwy, musi wiedzieć, że potrzeby kobiety nie są jej wymysłem, czy próbą wykorzystania sytuacji, a naturalną reakcją na odmienny stan w jakim się znajduje.

Odmienny stan ciała

Zmiany zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży przez wielu określane są mianem cudu. Istotnie jest w ciąży coś magicznego, jednak na kobietach owa magia może się bardzo niekorzystnie odbić. Wzrost wagi ciała i wiążące się z tym obciążania dla kręgosłupa, żył, czy skóry to istotny problem dla dbających o swoje ciało matek. Pierwsza ciąża bywa dla kobiet o szczupłym - tak popularnym - wyglądzie dużym przeżyciem. Uważają one, że stracą figurę, że staną się brzydkie. Mężczyzna musi być wtedy przy kobiecie. Musi dostrzegać w niej piękno i adorować ją niezależnie od zachodzących w jej organizmie zmian. Zazwyczaj nie jest to z jego strony żadnym wysiłkiem, gdyż powszechnie uważa się, że kobieta w błogosławionym stanie pięknieje.

Ważne jest, aby podkreślić tu rolę wyręczania kobiet w pracach domowych, które wymagają wysiłku lub użycia środków czystości, niebezpiecznych w ich stanie. Podobnie rzecz ma się poza domem, gdzie ustępowanie miejsca w tramwajach i autobusach nie tylko odciąża kobietę, ale również zapewnia jej bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych zdarzeń. I to są podstawy absolutne, które każdy z nas, mężczyzn, musi stosować, nie tylko w stosunku do naszych partnerek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mariusz Mazurkiewicz
  • Mariusz Mazurkiewicz
  • 26.09.2010 07:49

Czyzby Pani byla przeciwna zaleceniom P. Mateusza ? Dosc ciekawe podejscie .
A moze jest Pani w ciazy , i hormony szaleja......W takim razie prosze o wybaczenie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

jasne..rodzic takze powinniscie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.