Facebook Google+ Twitter

Mężczyźni wracają z Talią!

Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA’2009 otrzymał spektakl „Wszystko o mężczyznach”, przygotowany przez Teatr Ludowy z Krakowa.

 / Fot. LogoZakończył się XIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA’2009, organizowany przez Tarnowski Teatr im. L. Solskiego. Widzowie obejrzeli sześć spektakli konkursowych i trzy pokazane poza głównym konkursem. W tym roku zmieniono formułę festiwalu i wybór najlepszego przedstawienia oddano w ręce widzów. Głosując na specjalnych kuponach oceniali oni każde z konkursowych przedstawień w skali od 1 do 5. Dziś wieczorem ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Trzecie miejsce zajął spektakl „Zazdrość” Esther Vilar w reżyserii Moniki Powalisz z udziałem Joanny Żółkowskiej, któremu widzowie przyznali 1055 punktów. Drugie miejsce zajął spektakl „Pomalu, a jeszcze raz” Teatru Capitol z Warszawy z Hanną Śleszyńską i Olgą Bończyk, któremu festiwalowa publiczność przyznała w sumie 1118 punktów.

Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA’2009 i Statuetkę „Talii” otrzymał spektakl „Wszystko o mężczyznach” w reżyserii Tomasza Obary, a przygotowany w Teatrze Ludowym w Krakowie. Grand Prix to także nagroda pieniężna w wysokości 15 tysięcy złotych. Temu spektaklowi publiczność przyznała w sumie 1211 punktów.

Dyrekcja festiwalu przyznała także nagrody indywidualne, każda w formie nagrody pieniężnej w wysokości 5 tysięcy złotych. Otrzymali je: Hanna Śleszyńska za rolę w spektaklu „Pomalu, a jeszcze raz” w reż. Roberta Talarczyka przygotowanym przez Teatr Capitol z Warszawy; Szymon Sędrowski za rolę aktorską w spektaklu „Kamienie w kieszeniach” w reż. Łukasza Witta-Michałowskiego i przygotowanego przez Scenę Prapremier InVitro w Lublinie; Bartek Kasprzykowski za rolę aktorską w spektaklu „Kamienie w kieszeniach”; Robert Talarczyk za reżyserię spektaklu „Pomalu, a jeszcze raz”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.