Facebook Google+ Twitter

Mężczyźni z żelaza w Świętokrzyskiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-08 12:07

W najbliższą sobotę (10.10.2009) na Placu Artystów w Kielcach pojawi grupa 21 żelaznych mężczyzn. Wydarzenie to zainauguruje otwarcie wystawy Zbigniewa Frączkiewicza pod tytułem „Ludzie z żelaza”.

 / Fot. Kieleckie Centrum KulturyWystawie będzie towarzyszył nietypowy happening zorganizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej „Winda” i Tomasza Tworka, kieleckiego kolekcjonera sztuki. Zwiedzający będą mogli obejrzeć proces montażu rzeźb przy akompaniamencie muzyki i z wykorzystaniem efektów świetlnych. Artysta będzie osobiście zarządzał całą akcją z kabiny specjalnie przygotowanego „Traktora z Żelaznym”.

„Ludzie z żelaza” to jeden z najważniejszych cyklów w polskiej sztuce współczesnej, jednocześnie  / Fot. Kieleckie Centrum Kulturyjeden z najrzadziej prezentowanych. Kielce będą pierwszym od blisko 10 lat polskim miastem, goszczącym wystawę z którą artysta od blisko ćwierćwiecza przemierza świat w hołdzie ludziom pracy. Wystawa potrwa do końca października 2009. Więcej informacji na temat autora oraz szczegółowy plan wernisażu można znaleźć na swietokrzyskie.travel.

Szymon Bryła

http://podroze.onet.pl/2056024,wiadomosci.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 12:52

Galerię Sztuki Współczesnej "Winda"jest niezłą kielecka galerią /ostatnio pożyczałam jej obrazy na wystawę Piotra Króla/. Co do wystawy "Ludzie z żelaza" to godne pochwały że udało się pozyskać wystawe tego artystę do Kielc, natomiast co do tych konkretnych rzeźb,niestety dotychczas nie miałam okazji oglądania.
Autor artykułu pisze: "z którą artysta od blisko ćwierćwiecza przemierza świat w hołdzie ludziom pracy". Oglądnęłam zdjęcia i nasuwa się pytanie "ludzie pracy = mężczyźni"???
/ bo płeć rzeźb jednoznacznie dookreślona/ A może elementy "męskie" rzeźb są elementami "mobilnymi"i w trakcie heppeningu, pojawiają się też "żeńskie" . Chciała bym mieć możliwość zapytania artysty:

Dlaczego właśnie tak jednoznacznie dookreślił ludzi pracy?

Niezależnie od interpretacji rzeźby "robią wrażenie":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.