Facebook Google+ Twitter

Mężczyźni żyjący na utrzymaniu żon częściej zdradzają

Według najnowszych badań, mężczyźni będący na utrzymaniu swoich żon zdradzają częściej niż ci, którzy zarabiają tyle samo co ich wybranki. U kobiet obserwuje się skłonności odwrotne.

usta / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pouty_lips.jpgBadania przedstawione przez socjologa dr Christina Munscha z Cornell University w Ithace na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Socjologów, opublikowane przez serwis newsweek.pl zostały przeprowadzone na grupie osób w wieku 18-28 lat, które ponad rok mieszkały razem lub były w związku małżeńskim.

Wyniki badań były interesujące. Okazało się bowiem, że mężczyźni będący całkowicie na utrzymaniu kobiety aż pięć razy częściej dopuszczali się zdrady niż ci, którzy zarabiali podobne sumy co ich wybranki. Wpływ na niewierność miały również czynniki takie jak: zadowolenie z relacji z partnerką, wiek, poziom wykształcenia mężczyzny oraz religijność.

Duże zarobki również skłaniają do zdrady

Wykazano również, że częściej zdradzali panowie, których dochód znacznie przewyższał zarobki kobiety. Najwierniejszymi partnerami okazali się ci, których partnerka zarabiała około 75 procent ich pensji.

Dlaczego oni zdradzają?

Zdaniem badaczy, mężczyźni nie czują się najlepiej będąc na utrzymaniu swojej partnerki. Sytuację te mogą traktować jako zagrożenie dla swojej męskości i zakwestionowanie ich pierwotnej roli "żywiciela rodziny". Swoją frustrację próbują zrekompensować zdradą.

Natomiast panowie, którzy zarabiają dużo więcej niż ich kobiety, częściej mają więcej okazji do zdrad, takich jak: dłuższe godziny pracy, podróże służbowe. Nie bez znaczenia są tu również wyższe zarobki, dzięki którym łatwiej zakamuflować niewierność.

U kobiet jest odwrotnie

Okazuje się, że w przypadku kobiet zależność finansowa od partnera prowadzi do wierności. Panie całkowicie uzależnione od zarobków mężczyzny zdradzały o 50 procent rzadziej niż kobiety zarabiające tyle samo co on i o 75 procent rzadziej niż panie zapewniające większość lub całość domowych przychodów.

Kobiety mają świadomość, że gdyby zostały przyłapane na zdradzie mogłyby stracić swoje dotychczasowe źródło utrzymania. Nie chcą ryzykować, są skłonne do podejmowania bardziej przemyślanych decyzji. Kobiety niepracujące, będące całkowicie na utrzymaniu partnera, mogą nie mieć okazji do zdrady z powodu "zajmowania się domem". Panie z racji swojej natury, uzależnienia finansowego nie traktują jako zagrożenie dla swojego ego.

Nie chcemy się przyznać do zdrady

Badania wykazały również, że do zdrady przyznaje się w ciągu roku tylko 3,8 procent mężczyzn i 1,4 procent kobiet, co oznacza, że kobietom łatwiej ukryć zdradę niż ich partnerom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.