Facebook Google+ Twitter

MF: Realizacja budżetu przebiega bez problemów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-03 21:06

Realizacja budżetu państwa w styczniu przebiega podobnie jak w latach poprzednich - informuje Ministerstwo Finansów. Wiceminister resortu Elżbieta Suchocka-Roguska na spotkaniu z senatorami podkreśliła, że niektóre dochody były nawet wyższe niż przewidywano, na przykład wpływy z akcyzy tytoniowej.

Stopień realizacji wydatków w styczniu wyniósł prawie 8 procent sumy przewidywanej
na cały rok. Wiceminister wyjaśniła, że trzeba było uregulować płatności wymagalne z końca ubiegłego roku. Podkreśliła, że w styczniu w budżecie państwa zanotowano nadwyżkę w wysokości prawie 3 miliardów złotych.

Elżbieta Suchocka-Roguska zaznaczyła, że wyższe wpływy na początku roku wynikają z wyższych grudniowych wypłat i większych przedświątecznych zakupów, co poskutkowało wyższymi wpływami z VAT-u i PIT-ów do budżetu.

Zdaniem wiceminister, orientacyjne szacunki dotyczące lutego ministerstwo będzie mogło przedstawić około 15 marca, a bardzo wstępne oceny, jutro albo pojutrze.

Suchocka-Roguska podkreśliła, że sytuacja finansowa i gospodarcza jest na bieżąco analizowana, a poglądy ekonomistów dotyczące przyszłości bardzo zróżnicowane. - Jeśli sytuację będzie można ocenić wiarygodnie, to rząd podejmie decyzję o zmianie ustawy budżetowej. Na razie bardzo trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie się kształtowała - powiedziała wiceminister finansów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.