Facebook Google+ Twitter

MF udzieli informacji o nowych przepisach dotyczących przekazywania 1 proc.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 08:47

W związku z wprowadzeniem nowych zasad dotyczących przekazywania 1 procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego Ministerstwo Finansów zorganizuje dyżur telefoniczny, w trakcie którego będzie można zapytać o szczegóły zmian.

W tym roku można przekazać 1% z korekt zeznań podatkowych. Oznacza to, że jeśli podatnik złoży PIT w ustawowym terminie, a następnie w ciągu dwóch miesięcy dokona korekty i zawrze w niej wniosek dotyczący 1 procenta, wniosek ten będzie stanowił podstawę do przekazania kwoty na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Nowością jest także to, że w zeznaniach rocznych za 2008 rok podatnicy mogą wyrazić zgodę, by naczelnik urzędu skarbowego przekazał wybranej organizacji dane osobowe podatnika oraz wysokość przekazanej kwoty.

Jak przypomina Ministerstwo Finansów, dla osób rozliczających się w PIT-28, termin złożenia zeznania podatkowego za 2008 rok upływa 2 lutego. Natomiast dla pozostałych podatników, akcja rozliczeniowa potrwa do 30 kwietnia.

Związany z nowymi zasadami dyżur telefoniczny pod numerem 0 22 694 48 77 odbędzie się 27 stycznia w godzinach od 10.00 do 13.00. Eksperci z resortu finansów obiecują odpowiedzieć na pytania związane z procedurą przekazywania 1 procenta podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.