Facebook Google+ Twitter

Mgła, brzoza, smok wawelski, mafia, Tusk, rząd, a może Putin?

10 kwietnia 2013 r. mija 3. rocznica wydarzenia, które chętnie jest nazywane "katastrofą smoleńską". I gdyby nie ta mgła za oknem, pewnie bym nawet tego tematu roztrząsał. Mgła? Tak, właśnie mgła w 3 rocznice chce o sobie przypomnieć.

Już wieczorem 9 kwietnia 2013 w serwisach społecznościowych rozpoczęły się przygotowania - w oczy rzucają się hasła: "Jestem Polakiem - Pamiętam!", "Patrioci nigdy nie zapomną!". Pojawiają się apele by nad ranem w godzinę "zero" zatrzymać się i np. zapalić świecę. Zmieniają się zdjęcia profilowe na te z narodowymi flagami z przypiętym kirem. Okazuje się, że można być trendy choć raz w roku i pokazać swoją żałobę wszystkim wokół, zapominając czym ona jest.

Widok na jedną z tyskich ulic pochłanianych przez mgłę. / Fot. Krzysztof KazberukObok mgły, która oplotła miejskie ulice (chcąc zapewne przypomnieć, że to właśnie w tak trudnych warunkach pogodowych piloci samolotu z Lechem Kaczyńskim na podkładzie, próbowali lądować) uderzyły szczególnie dwa wydarzenia.

Pierwsze to wydarzenia spod ambasady rosyjskiej, gdzie jak donosi jeden z serwisów internetowych można było spotkać kukłę premiera Donalda Tuska w postaci.. Kaczora Donalda z odrąbaną głową. Towarzyszyły temu obrazy z Lechem Kaczyńskim. Taki widok nasuwa smutną refleksję - czy dążenie do prawdy, o jaką zabiegają żądający wyjaśnienia przyczyn tej tragedii, nie przerodziło się już w fanatyzm? To dość niebezpieczne zjawisko, szczególnie dla jego, podejrzewam nie do końca świadomych uczestników. Wszak o wiele lepiej wygląda jak tłum krzyczy, że "Putin jest mordercą", że "Tusk jest zdrajcą". Po przez pozorną jego anonimowość trudniej o konsekwencję za taki bełkot.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Na siłę kreuję się historię, to co "my Polacy winniśmy wiedzieć", kochać, czemu oddawać cześć. Pamiętał ktoś, że 10 kwietnia zmarł Jacek Kaczmarski? PIS robi wszystko byśmy byli poprawni politycznie - tylko wg pisowskiego punktu widzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tchórz Tusk uciekł do Nigerii opalać się ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To smutne, że zamiast zadumy nad katastrofą ludzie wyczyniają cyrki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawo i Sprawiedliwość jest partią polityczną. Niepolittycznie jest firmować polityczne zyski z haniebnych, nie wytrzymujących krytyki postaw i zachowań.
Dlatego poruszenie nic nie mające wspólnego z żałobą jest organizowane przez kluby Gazety Polskiej, Stowarzyszenie "Solidarni 2010" i i.
To "organizatorzy" organizują pikiety i przemarsze, budują sceny i zapraszają artystów na "festyn żałobny".
Niewyraźnie mówiący europoseł PiS wyraźnie stwierdza, że obelżywe napisy na transparentach i kukły Tuska i Putna to prowokacja PO...
Prezes PiS wiedząc, że o godz. 8.00 Premier będzie frunął do Nigerii "zaprasza" go do kościoła.
Mgła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech ci ludzie postaraj się odpowiedzieć sobie na pytanie - jakie były motywem tej niby "zbrodni"? Komu Lech rzekomo zagrzał?. Kaczyński był przecież prezydentem "na wylocie" /jeszcze kilka miesięcy/ Rosjanie nie zorganizowaliby zamachu na swoim terytorium gdyż byłby to skrajna amatorszczyzna.Komuś najwytrawniej zależ na podgrzewaniu atmosfery, na dzieleniu społeczeństwa na prawdziwych Polaków i mniej prawdziwych, na prawdziwych katolików/czyli toruńskich/ i tych innych, na patriotów i zdrajców..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.