Facebook Google+ Twitter

Mgła i śnieg udaremniły wizytę Lecha Kaczyńskiego w Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-06 07:01

Mgła i śnieg udaremniły wizytę Lecha Kaczyńskiego w Łodzi. Jego samolot nie mógł wylądować, bo nie funkcjonowały systemy wspomagające loty przy złej pogodzie.

fot. Express IlustrowanyNie doszła do skutku sobotnia wizyta w Łodzi prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Prezydencki odrzutowiec pojawił się nad lotniskiem im. Wł. Reymonta, ale pilot nie zdecydował się na lądowanie ze względu na słabą widoczność i padający gęsty, mokry śnieg. System ILS, umożliwiający lądowanie w takich warunkach, ma działać dopiero od 10 listopada, gdy zakończą się prace przy wydłużaniu pasa startowego.

Prezydent miał wylądować o godz. 11.35. Samolot pojawił się jednak dopiero o godz. 12.12. Ledwo go było widać między chmurami. Pilot nie zdecydował się na lądowanie. Ponownie pojawił się nad lotniskiem po 20 minutach. I tym razem warunki atmosferyczne nie pozwoliły na bezpieczne zakończenie podróży i samolot zawrócił do Warszawy. Rozważany był także wariant lądowania na lotnisku w Łasku i transport samochodem lub helikopterem, ale te plany również pokrzyżowała śnieżyca.

Prezydent miał w Łodzi zobaczyć, jak postępują prace przy wydłużeniu pasa startowego na lotnisku im. Reymonta, złożyć kwiaty pod pomnikiem pomordowanych na Radogoszczu oraz wręczyć odznaczenia państwowe profesorom Uniwersytetu Medycznego.

Zamiast Lecha Kaczyńskiego planowaną trasę musieli więc pokonać Helena Pietraszkiewicz, wojewoda łódzki, i Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi. Nie mogli wręczyć jednak odznaczeń (siedem Orderów Odrodzenia Polski i Krzyży Zasługi), ponieważ znajdowały się one w prezydenckim samolocie.
(msm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.11.2006 10:08

właśnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeciez te wiadomość media podawały już w sobotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.