Facebook Google+ Twitter

Miał iść na studia. Posiedzi w areszcie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-04-17 09:43

Damian nie rzucał się w oczy. Grzeczny i dobrze uczący się nastolatek. Na dodatek harcerz i drużynowy. Wzór do naśladowania... Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. By Rafał M. Socha (Azymut) (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by Któregoś ranka w internacie przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie zjawiła się policja i zatrzymała mieszkającego tam nastolatka.

Damian usłyszał zarzuty doprowadzenia dwóch małoletnich chłopców do "poddania się innej czynności seksualnej". Grozi za to od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności. Jak podaje Gazeta.pl postawiono mu też zarzut utrwalania tego typu czynności w formie elektronicznej.

Nauczyciele nie wierzą, że chłopak mógł się dopuścić tych czynów. Przecież to taki dobry uczeń "systematyczny, nie uciekał z lekcji"... "Prowadził grupę zuchów, chodził często na zbiórki, jeździł na obozy harcerskie. Dobrze zorganizowany."

Jak tu uwierzyć, skoro "wychowanie w ZHP opiera się na normach moralnych wywodzących się z kulturowych i etycznych wartości chrześcijańskich, kształtuje postawy szacunku wobec każdego człowieka..."

Wykorzystani nieletni prawdopodobnie uczęszczają do klasy sportowej w jednej z gorzowskich szkół. I choć są poszkodowanymi, to w "innych czynnościach seksualnych" mieli uczestniczyć dobrowolnie. Rewanżowali się w ten sposób Damianowi za pomoc w nauce.

Wobec 19 - latka sąd zastosował areszt tymczasowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No proszę, jest oświadczenie. Pan Darek jak zwykle niezawodny, gdy chodzi o harcerstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kostrzyn nad Odrą, 17.04.2014 r.

OŚWIADCZENIE

Jesteśmy zaniepokojeni płynącymi z mediów informacjami o nieakceptowalnych zachowaniach, których miał dopuścić się jeden z byłych członków Związku Harcerstwa Polskiego.
Z przykrością musimy oświadczyć, iż Damian U. rzeczywiście był członkiem ZHP, pełnił również funkcję drużynowego gromady zuchowej. Już od czerwca 2013 r. przestał być aktywny w harcerskiej pracy, z organizacji wystąpił w styczniu br.
Podczas zbiórek zuchowych i zajęć programowych z dziećmi zrzeszonymi w prowadzonej przez niego gromadzie zawsze obecny był pełnoletni instruktor ZHP. Nigdy nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów o niepokojącym zachowaniu Damiana U., zarówno od kadry instruktorskiej, jak i rodziców czy dzieci.
Związek Harcerstwa Polskiego pełni szczególną rolę w wychowywaniu młodzieży. Staramy się jak najlepiej przygotować naszą kadrę do pełnienia odpowiedzialnych funkcji. Jesteśmy również szczególnie wrażliwi na wszystkie niepokojące zachowania.
Komenda Hufca ZHP w Kostrzynie nad Odrą jest gotowa do współpracy z organami państwowymi przy pełnym wyjaśnieniu tej sprawy.

KOMENDA HUFCA ZHP KOSTRZYN NAD ODRĄ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.