Facebook Google+ Twitter

"Miała jej wsiąść na psychikę" - agentka ABW zastraszała Blidę?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-28 10:19

Łódzka prokuratura przesłuchuje świadka, który podsłuchał rozmowy konwojujących go agentów ABW. Z rozmowy wynikało, że Barbara Blida była zastraszana - podaje Gazeta Wyborcza.

Do zdarzenia doszło w 2007 roku, podczas transportu więźnia z Bydgoszczy do Katowic. Aresztant Ryszard O. udając drzemkę, przysłuchał się rozmowie funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak się dowiedział, agentka pilnująca Blidę, miała zastraszać kobietę wizją więzienia, tego, co może się w nim przydarzyć i co przykrego może ją spotkać. Instrukcje postępowania podczas przeszukiwania domu Blidy miał dać agentce sam naczelnik.

- Pamiętam, że padło dosłownie sformułowanie ze strony mężczyzny siedzącego obok mnie, że funkcjonariuszka miała jej wsiąść na psychikę - powiedział Ryszard O.

O sprawie aresztant napisał w liście do naczelnika więzienia w Bydgoszczy, jednak ten zatrzymał go aż do stycznia 2008 roku. W marcu 2008 roku sprawą zajęła się łódzka prokuratura.

Barbara Blida postrzeliła się śmiertelnie 25 kwietnia 2007 podczas przeszukania jej domu w Siemianowicach Śląskich przez ABW. Była posłanka chciała skorzystać z toalety, a gdy tam trafiła, wyjęła z szafki rewolwer i strzeliła sobie w serce. Barbara Blida była podejrzewana udział w przekazaniu łapówki w śledztwie dotyczącym mafii węglowej.


Źródło:
wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.