Facebook Google+ Twitter

Miałam już nie pisać,

ale przecież nie sposób porzucić swoje hobby na 769 tekście; wypada przeto ucieszyć znawców numerologii jakąś okrągłą liczbą i będzie to, na dobry początek roku liczba 770.

Mam nadzieję, że liczba ta zostanie przez znawców wiedzy tajemnej rozpracowana, określona i przypisana. Do czego? Nie mam pojęcia, ale to mało ważne, byle zapewniła nieco lżejszą formę zabawy; bowiem totalny ubaw o kalibrze Grubej Berty, serwowany nocami przez delegatów pisowskiego SUWERENA mamy każdej nocy i wie o tym każdy, kto cierpi na bezsenność.

Nocne posiedzenia naszego zgromadzenia narodowego, zwieńczone każdorazowo uchwałą, którą w zasadzie mógłby bez większej fatygi ogłosić sam pan prezes, pozorują ciężką pracę nad uchwałami, sprecyzowanymi przez tego wielkiego człowieka i podpisywanymi przez pierwszego asystenta prezesa nad ranem, albo w chwili odpoczynku miedzy jednym a drugim szusem z górki na pazurki.

Nocne negocjacje większości pisowskiej z opozycją brzmią jak owo „ Żydzie, czy ty raka a ja rybę, czy ja rybę, a ty raka?”
Tak się składa, że SUWEREN, który pracuje w dzień, a w nocy zarabia na obiecane pięć stówek, dowiaduje się o dobrych zmianach świtem, podziwiając taką np. za przeproszeniem panią Kempę; pani owa, posiadłszy wraz ze stanowiskiem nadzwyczajną wiedzę prawniczą i kondycję tytana, potrafi pracować 24 godziny na dobę, prezentując w 25 godzinie nienaruszoną fryzurę blond cieniowany.

Fryzura tej pani była zresztą przedmiotem dyskusji panów i słuchaczy w Szkle Kontaktowym i tu muszę stwierdzić, że panowie o pewnych damskich sprawach pojęcia żadnego nie mają. Każda bowiem pani wie, że jak się nie śpi, to się kudłów nie rozczochra.

A skoro już wspomniałam o 500 złotych dla wielokrotnie dzieciatych, nie sposób pominąć genialnych myśli jednego z wybitniejszych przedstawicieli SUWERENA, który stwierdził, że bogaci nie powinni tych pieniędzy brać. Nie wiem, jaki status materialny pan Karczewski uważa za „bogactwo”, ale wiem, że nawet taki, który nie wiadomo skąd wziął pierwszy milion – przedmiot naukowych rozważań pana prezesa - może uważać się za biedaka w porównaniu z tym, który ma 2 miliony. Et cetera

Drugą zasadę sformułował pan Karczewski twierdząc, iż dziennikarze nie powinni wchodzić w http://wiadomosci.onet.pl/kraj/stanislaw-karczewski-trzeba-powiedziec-ze-dziennikarze-nie-powinni-wchodzic-w-jadro/8zbllcjądro wydarzeń.
Tę genialną wskazówkę dla dziennikarzy można SUWERENOWI przetłumaczyć na otwarty tekst, który oznacza mniej więcej:

- dziennikarze nie powinni wsadzać nosa do polityki pisowskiej i omijać szerokim łukiem np. pana prezesa z kotem, Andrzejem, Beatą x 2 , oraz panem Zbyszkiem, Antonim i innymi osobistościami, które jak szczeżuje przywarły do prezesa,

- dziennikarze, którzy weszli w jądro wydarzeń, co przypłacili porwaniem, a nawet własną głową – sam sobie zawdzięczają kłopoty

- najlepiej będzie, jak w ramach telewizji narodowej dziennikarze zajmą się gotowaniem na ekranie.

Wypada mi jeszcze na początek roku skomentować orędzie pana Andrzeja Dudy, występującego w roli prezydenta wszystkich pisowskich obywateli, czyli aktualnego SUWERENA.
Otóż z powodów czysto estetycznych nie jestem w stanie patrzeć na budyniową buźkę, słuchać słów, które nic nie znaczą i patrzeć na zdumiewające gesty rąk jego prezydenckości.


Gesty owe przeanalizował pan Wawrzyński, specjalista od mowy ciała, w ilustrowanym kadrami z orędzia tekście https://wawrzynski.wordpress.com/2015/12/05/oredzie-prezydenta-dudy/dającym niestety dość smętny obraz mowy ciała pana Andrzeja Dudy.

Tym mało optymistycznym akcentem kończę swój 770 tekst , życząc wszystkim Państwu pomyślności w kolejnym roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panie Arkadiuszu - pańska obecność to bardzo miła niespodzianka. Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem już tutaj nie zaglądać, ale... :)
Pani Jadwigo, serdeczności!!!
Zdrowia i dystansu życzę... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budyniowy-to chyba dobry, bo to wypisz, wymaluj z tej samej półki co Tusk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję tak imponującej liczby artykułów. Kiedyś też zamierzałem być bardziej aktywnym autorem, ale zniechęca mnie sposób rozmieszczania prezentowanych materiałów praktykowany od pewnego czasu przez Redakcję. Trudno.
Pani Jadwigo, życzę szybkiego marszu do następnej okrągłej liczby. Redakcji też życzę pomyślności :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budyniowa - to jest to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A u mnie linki aktywne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze tylko 5896 i magiczna liczba będzie absolutnym spełnieniem.
Widząc człowieka występującego w roli prezydenta przełączam kanał na dowolny. Może być nawet film horror o psycholach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...770 artykuł! Gratulacje!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To pięknę, że po 8 latach państwa teoretycznego w którym "władza ma monopol na stosowanie przemocy", mamy rząd, którego przeciwnicy mogą jedynie uciec się do nadinterpretacji zdań wyciętych z kontekstu, mowy ciała i fryzur polityków :)
Gratuluję 770 tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj. psotnik chochlik figle spłatał, coś się w ogóle pokiełbasiło w tekście, co oczywiście mu tzn. tekstowi wcale nie zaszkodziło.
Moim największym marzeniem jest, by tak polscy politycy przyjrzeli się trochę, tylko albo chociaż trochę szwajcarskim politykom, gabinetowi ministrów, formą i systemem rządzenia, ale przede wszystkim przedmiotem.

Pozdrawiam nowo rocznie i zdrowia oraz weny życzę, dorzucając jubileuszowy bukiecik z 770 alpejskich fiołków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.