Facebook Google+ Twitter

Miałam już nie pisać, ale…

Ponieważ moje niepisanie wynikło ze zmęczenia materiału, cokolwiek by pod tym rozumieć, a nie z przyrzeczenia pod karą gardła, postanowiłam przeto zabrać głos, bo mnie – mówiąc popularnym językiem – o ziemię rzuciło.


Mamy okres kampanii wyborczej i w tej chwili śledzenie jej przebiegu jest już ze strony przeciętnego obywatela przejawem najwyższego poświęcenia dla Ojczyzny a nawet masochizmu (kolejność dowolna).
Nawet przy ograniczeniu do minimum – docierają przecież do normalnego człowieka rzeczy, o których wiedzieć powinien, o których nie miał pojęcia oraz, jakich pijany zakapior by się wymyślił pod adresem kolegi po fachu.

Ja wiem, że ripostą na mój tekst będą cytaty z Komorowskiego typu „jaka wizyta taki zamach” itp. itd. – wszyscy już to na pamięć znamy, potępiamy, popieramy, wzdychamy i oceniamy tak, jak serce dyktuje.
Jednakże obecna kampania zdaje się być nakierowana na tak intensywne obrzucanie błotem urzędującego prezydenta, aby nawet Jego zwolennicy plamę ujrzeli. Wszak po to rzuca się g...m, aby się przylepiło i zasmrodziło.

Po tym krótkim wstępie przejdę do postaci, która pobiła w ostatnich dniach wszelkie rekordy zniesławiania, chamstwa i zbydlęcenia w stosunku do Prezydenta/kandydata na II kadencję.
Jest to postać encyklopedyczna (Wiki)
Janusz Czesław Wojciechowski (ur. 6 grudnia 1954 w Rawie Mazowieckiej) – polski polityk i prawnik, sędzia, były prezes Najwyższej Izby Kontroli, poseł na Sejm II kadencji, wicemarszałek IV kadencji Sejmu, deputowany do Parlamentu Europejskiego V (w 2004), VI, VII i VIII kadencji.
Od siebie dodam, że jest również … poeta.
Tenże szacowny PRAWNIK i SĘDZIA i (jak się okazuje) SPECJALISTA OD DROBIU wpisał był pod adresem Prezydenta RP na Twitterze rzecz niesłychaną:
„ Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer (ang. free-walking hen), a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego. — Janusz Wojciechowski (@jwojc) maj 15, 2015

Zaglądając do wspomnianych standardów znalazłam m.in. regułę, iż „na 7 kur należy przeznaczyć jedno gniazdo do znoszenia jaj;”
Gdyby nie chodziło tu o kury, pasowałoby mi gniazdo, gdzie swe jaja wysiadują panowie Kaczyński, Wojciechowski, Macierewicz, Szydło, Brudziński, Błaszczak no i DUDA, pisklę karmione z dziobów owych siedmiu matek i ojców.

Niestety, w standardach UE nie znajduję nic na temat drobiu, który ma łapy przystosowane do pływania w każdej, również mętnej wodzie, a miejsce jego gniazdowania – o czym wie każda gospodyni wiejska – należy starannie ogrodzić od reszty gospodarstwa, bo błoniaste łapy z najpiękniejszego trawnika zrobią błotną breję, a z przydomowego ogródka, rozciapaną, błotną kałużę. Taka ich natura mać.

Obelga, jakiej się pan Wojciechowski w stosunku do Prezydenta RP dopuścił zażenowała nawet kandydata Dudę. I żadne kretyńskie tłumaczenia ani pseudo przeprosiny nie tu pomogą.
Człowiek o takim życiorysie, wykształceniu, pełnionych funkcjach, co wydaje się z automatu powinno być związane z minimum kultury, po prostu nie pisze o Prezydencie swojego kraju rzeczy, z których się potem głupio tłumaczy.
Ale to jest ten pan, który już w 2011 roku nie ukrywał, jaka władza ludzi „z jednego gniazda” mu się marzy:
Cytuję:
„Jak wróci do władzy PiS – wtedy Miller, Niesiołowski, Pieronek, Kalisz Palikot, Hołdys i Stasiuk uciekną na Białoruś i poproszą Łukaszenkę o azyl. (…) Jak wygra PiS… jak wygra PiS… jak wygra PiS – to nie pozwoli kraść – i tego się najbardziej k.... boją!”*

Sądząc z treści publicystyki pana Wojciechowskiego, w tym "zrujnowanym kondominium" żaden cham i żadne bydlę demokratycznie wybranej władzy się nie boi, bo nie musi. Musi natomiast pluć, zohydzać i wysilać prawniczą głowę na określenia, za które przeciętny obywatel byłby prawdopodobnie sądzony, gdyby trafił na swojego "Nowaka"

Przypuszczam, a nawet jestem pewna, że przed tą i tak pojmowaną władzą przestrzegał wczoraj Balcerowicz w „Piaskiem po oczach”. Władzą Kaczyńskiego, firmowej przed Dudę - nie całkiem opierzone pisklę wylęgłe z jaj w „standardowym gnieździe ” prezesa.

* Źródło: blog Janusza Wojciechowskiego, 27 kwietnia 2011, Kaczyński u wrót - ratunku! Uciekajcie na Białoruś!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwigo, czasem jeszcze wchodzę na tę stronę, ale robię to wyłącznie w poszukiwaniu Pani tekstów. Cała reszta, tzn. artykuły członków redakcji wiadomości 24 to żenada. Sami sobie piszą i sami sobie publikują. Jest nudno.
A co do kameleona Wojciechowskiego, to powiem krótko: to pospolity cham.

Serdeczne pozdrowienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ad. grafen - Duda nie powiedział, że to Polacy wymyślili grafen (jak ktoś nie zrozumiał to już inna sprawa). Opracowali za to rewolucyjną metodę jego produkcji, która jest niewykorzystywana.

Ad. list Komorowskiego - jakiś bloger, zapalony zwolennik PO pisze, że Komorowskiemu przyświeca prawda historyczna. Chyba tak samo jak wtedy gdy mówił o ofiarach Żołnierzach Wyklętych jako o ofiarach stalinowskich, gdy mówił że Konstytucja 3 maja była druga w Europie, opowiadając o Stefanie Karolu Wyszyńskim...

A i kolejny kwiatek z debaty - Komorowski wymieniał nazwę pewnej strony internetowej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa należącą do jego córki. Prezydent niestety nie doczytał do końca ankiety i starał się wmówić, że Duda jest przeciw polskiemu górnictwu na podstawie zmian emisji CO2 (nie wiedział lub skłamał, że w tej samej ankiecie Duda chce zwiekszenia roli węgla w gospodarce i zróżnicowania limitów emisji CO2 w kraja UE)

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Duda - grafen
http://www.biztok.pl/gospodarka/czy-duda-sie-pomylil-kto-wynalazl-i-kto-produkuje-grafen_a21276

2. Duda - przekłamanie w sprawie treści listu Komorowskiego na temat Jedwabnego:
http://www.liiil.pl/1431945110,Duda-blagier-patriotyczny.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś rzecznik UJ odpowiedział na kłamliwe zarzuty Komorowskiego jakoby Duda miał blokować etat na uczelni. Okazuje się, że jest na bezpłatnym urlopie a na jego miejsce zatrudniono innego pracownika. Chamstwo Komorowskiego obnażane jest z każdą chwilą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo - poseł Wojciechowski obraził, ale zaraz potem przeprosił. Czy taki dajmy na to Niesiołowski, zajmujący podobne stanowisko, zdobył się na jakiekolwiek przeprosiny po obrażeniu Lecha Kaczyńskiego? Czy chociażby sam Komorowski go przeprosił (bo też obrażał)? Jakoś nie przypominam sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście , Panowie, ani słowa o istocie moich uwag: o panu Wojciechowskim, który mając za sobą stanowiska państwowe, znieważa głowę państwa,(bez względu na to, czy się pana Komorowskiego lubi, czy nie) którego był i jest wysokim funkcjonariuszem. Dyskusja poszła obok, bo wzięcie na klatę bezprecedensowego chamstwa tego człowieka przekracza możliwości niektórych dyskutantów tak samo, jak prosta odpowiedź we wczorajszej dyskusji: czy blokuje pan od 7 lat etat na uczelni. Przyjmujemy już jako normę naszą rodzimą formę "teksańskiej masakry piłą mechaniczną" , a dyskusja o istocie sprawy daje okrągłą odpowiedź "bo u was bija murzynów".
Dziękuję za zainteresowanie tekstem i...nie daję
głowy, czy jeszcze czegoś nie napiszę. Jak zdrowie pozwoli, a tematy polityczne nie zostaną z w24 wyrugowane na rzecz konsekwentnie wprowadzanych "doniesień redakcyjnych". :)
A dopo - jak mawiają Włosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kopanie i tak już leżącego prezydenta jest wielce niegodziwe i niehumanitarne. Wszak to nasza duma i najlepszy towar eksportowy na wschód, nie aż tak daleki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A już jutro pojawia się kolejny temat do zamiecenia pod dywan, czyli rozmowa Bieńkowskiej z Wojtunikiem, z której dowiadujemy się kto podpalił budkę pod rosyjską ambasadą. By żyło się lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, jeżeli dzieci mają podatność na łapówkarstwo, to faktycznie należałoby się obawiać (bo takie osoby były ścigane). Jeśli nie, to jak im się będzie za dobrze wiodło to skarbówka dowali im taką kontrolę że im się odechce (jak wielu przedsiębiorcom), no chyba że znają kogoś w PSL (to i praca się znajdzie na stanowisku kierowniczym) albo lubią napić się wódki (jak minister Nowak) z szefem skarbówki. A dla Pani w nagrodę za wspieranie partii "obywatelskiej" podatek katastralny w wysokości 1% posiadanej nieruchomości gratis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus do tego wybryki i bezkarność komorników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.