Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5853 miejsce

Miałam już nie pisać, ale…

….dzieje się tyle w kraju nad Wisłą, ze szczególnym uwzględnieniem stolicy naszej, Warszawy, że nie sposób milczeć pisemnie, patrząc na pusty ekran monitora.

Co do stolicy, to obserwowanie sekty prezesa (wiadomo, którego), który co roku 13 grudnia obchodzi tłumnie, a krzykliwie kolejną rocznicę swojego nieinternowania przypomina mi, że ja w tym samym dniu usiłowałam się dodzwonić poprzez rozmowy kontrolowane, czy mój mąż będzie mógł wrócić z dziećmi z Kielc, gdzie od soboty cała trójka przebywała u dziadków.

W pewnym momencie zamiast „rozmowy kontrolowane” usłyszałam w słuchawce inny głos, który oznajmił mi: „Proszę się nie martwić, mąż i dzieci na pewno wrócą”. Faktycznie, wczesnym popołudniem wrócili.

I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o rocznicowe pochody prezesa, bo dzień wcześniej zdarzyło się coś, o czym w najgorszych snach prezes nie śnił: demonstracja przeciw niemu, człowiekowi który bez żenady – co widać gołym okiem - pociąga za sznurki swoich kukiełek, osadzonych na najwyższych stanowiskach państwowych.

W związku z sobotą i spontanicznym zgromadzeniem myślących inaczej, nie trudno zauważyć, że prezesa ogarnęła lekka furia; wszak tylko on upoważnił siebie do organizowania ryczących zgromadzeń. Furia wylała się z ust prezesa obelgami pod adresem większości społeczeństwa. Tej większości, która na jego pissektę nie głosowała. Trudno też nazwać zwolennikami prezesa tych, którym się tyłka (jeszcze) nie chciało na wybory ruszyć.

Tu chyba miejsce na cytat, przystający jak ulał do kampanii wyborczej PiSu i tego, co to w Realu oznacza:

„Więc jest w tym cos więcej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka, panie detektywie?

Znowu wzruszyłem ramionami.
- To demokratycznie wybrani urzędnicy państwowi. Prędzej kurwa da za darmo, niż taki powie prawdę”
.*

Wczoraj, po występie prezesa w TV Republika, za ciosem poszła pani Szydło i podnosząc płaczliwy głosik oraz paluszek wskazujący, wygrażała opozycji mówiąc coś odwrotnego, niż zapowiadał prezes we wspomnianej stacji, za co została przez prezesa wycałowana z dubeltówki.

W tak zwanym międzyczasie błysnęła intelektem i swadą erkaemu, niejaka pani Kempa, która uznała, że ma prawo żądać wyjaśnień od Prezesa TK.

Tu nasuwa się luźna reminiscencja, że nie tak dawno przetaczała się dyskusja o parytetach, stanowiskach dla kobiet itp., itd.

Ze składu najbliższego grona współpracowników prezesa wynika anty-parytet, boć obok prezesa większość stanowią panie. Mniej lub bardziej dekoracyjne, ale w niewątpliwej przewadze liczebnej.

Mam tylko lekki zgryz, czy pana prezydenta zaliczyć do męskiego, czy damskiego grona wielbicielek prezesa, bo z urody bliżej mu do Barbie niż prawdziwego, modnie niedogolonego faceta.

I to byłaby, metodą „jak wilk przez pole” esencjonalna wzmianka o ostatnich wydarzeniach i poczynaniach pana prezesa, który wreszcie wpuścił niedobitą watahę w kartoflisko. Jest co żreć i jest w czym ryć.

I teraz dopiero, w związku z pewnym ciekawym prowincjonalnym wydarzeniem, muszę przyznać rację prezesowi, że niektórzy ludzie mają mniejsze mózgi; wiedział co mówi, bo mówił o swoich.

Tylko półmózgi bowiem są w stanie dokonać (pierwszej w kraju) selekcji książek bibliotecznych, które wprawdzie jeszcze nie poszły jeszcze na podpałkę, ale wszystko przed nami.
Książki zawierające słowo „seks” przestały być dostępne dla czytelników i teraz zastanawiam się, czy grono znawców literatury i seksu w tejże (vide foto rodzinne szacownego grona), dokonało selekcji na podstawie znajomości przedmiotu, czy ze złości, że panie przekroczyły wiekiem oraz aparycją granice zainteresowania, a wypasiony księżulo na podstawie znajomości przedmiotu zgorszenia ze spowiedzi.

Biblioteka musiała być wzięta z zaskoczenia, bo naprawdę fachowa siła, mając ku temu czas, zdążyłaby, przy pomocy małolatów znających tę stronę życia nie tylko z literatury, wyłapać wszystkie zakazane słowa w podejrzanych książkach i zamienicć je na „kapustę w stanie dziewiczym” oraz „bociana z prawdziwie polskim bobaskiem w dziobie”.

Piszę to dlatego, żeby w razie czego – już teraz, inne biblioteki zabrały się do roboty; nigdy nie wiadomo, kiedy prezesowe półmózgi wkroczą z krucjatą do kolejnych placówek.

Przewidując falę tego typu działalności proponuję, aby biblioteki zaczęły ukrywać podejrzane księgi w tunelach ze złotym pociągiem.

Miejsca od groma i wreszcie pod ziemią znajdzie się jakiś skarb.


* Denis Lehane „Wypijmy, zanim zacznie się wojna” wyd. Prószyński i S-ka ; str. 25

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Jadwigo bardziej swoim komentarzem nawiązuje Pani do ostatniego filmu Kubricka. Główny bohater z żądzy zaspokojenia ciekawości trafia na zamknięte misterium ery oświecenia. Szybko ciekawość przeradza się w fascynacje, której nieodłącznie towarzyszy niepokój .
Pani dziś żąda aby owe inicjacje stały się ogólnodostępne . To jakaś profanacja i aberracja odwiedzanego kultu, zarezerwowane dla wybranego grona wtajemniczony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, proszę pisać. Jest Pani rozpoznawalna już po pierwszych kilku zdaniach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Robert Kamiński -
wie pan, onego czasu moja kuzynka oglądała horror "Krzyk" zasłaniając oczy dłońmi, jednakże ze szparką na odrobinę strachu.
Ciekawi mnie, czy Pan oglądał kopulację na scenie jednym okiem, czy ze wstydu zasłonił Pan obydwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kopulacja z udziałem aktorów porno na scenie teatru finansowanego z budżetu to dopiero sztuka wysoka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże miło, że Pani Jadwiga powróciła do pióra! wspaniała odtrutka na tych kościółkowych publicystów i komentatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też tak sądzę p. Bartlomieju te media indoktrynują na sposob monomediów z okresu PRL Niemalo ludzi i wtedy i teraz uznaje wszystko co jest w TVP za prawdziwy obraz rzeczywisrści a jest to obraz jednostroonny pod dyktando obcych koncernow. Jęsli 100 razy dziennie pokazywali Braci Kaczyńskich jaki samo zlo dla Polski to czy ktoś jest na szczycie wyzyn intelektu czy przeciwnie może zatracić samoocenę co jest dla Polski zle a co dobre. Niestety Polacy tak dlugi wybijają się na niepodleglość że mają wewnętrzny kompas co to takiego i tego szukają przy urnach. Niektórzy przegrywają przy urnach licza jeszcze na "kryterium uliczne". Niestety to ostatnie wieszczy nueszczęście. Np. pan Wałesa kuedys zatrzymal robotnikow w stoczni i wygrał dla Polski wiele! Ne czytać stronniczych mediów. Polacy czasem nawet na ulicy demonstrują godnie vide Marsz Niepodległości 11. 11.2015. Ale czy tak będzie zawsze jak jest w Polsce już kilka dekad - pokojowo. Bo gdyby sędziami w sprawach Polski znow byly obce siły, media, unie, federacje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Furia wylała się z ust prezesa obelgami pod adresem większości społeczeństwa. Tej większości, która na jego pissektę nie głosowała."

A jakież to obelgi prezes wylał na większość społeczeństwa? Poważnie pytam i proszę o poparcie swojej opinii. Wydaje mi się, że dała się Pani oszukać mediom i pewnym grupom polityków i dobrze gdyby to sobie Pani uświadomiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po Prezesie Kaczyńskim wg możnowladcow III RP największym zlem sa dwaj panowie o tym samym nazwisku Juz ktoś opisal dlaczego kolejnym zlem jest Prezydent Duda prosze bardzo: http://wpolityce.pl/polityka/275489-skandal-prezydent-andrzej-duda-nie-skonsultowal-z-adamem-michnikiem-kwestii-honoru-komunistycznych-bandytow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po 8 latach tłustych dla takich awangardystów jak dyrektor Jan Klata z antypolskiego Teatru Narodowego w Krakowie, dla poszukujacego antypolskich sztuk nomen omen Teatru Teatru Polskiego we Wroclawiu, nadchodzi dla nich okres lat chudychh, a a może przeciwnie bogatych w to co niosły nie przeunaczone sztuki Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiegp?
Ale Polska szopa będzie zapewne żyć dligo jako opozycyjny teatr uliczny obrońcow prawa do demokratycznego plucia, nawoływania do wojny domowej. Wspaniale czasy dla takego teatru, rodzierania szat i plucia jadem. Polecm jak to co się dzieje wyjaśnia Max Kolonko https://www.youtube.com/results?search_query=max+kolonko+m%C3%B3wi%C4%99+jak+jest+najnowsze+2015

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żółć jest organizmowi potrzebna, bo pomaga trawić "tłuste". Natomiast wyposzczona przez osiem lat drużyna Sz,P. Pleno Titulo Prezesa powinna uważać na jej nadmiar. Zalecam majeranek i kminek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.