Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20496 miejsce

"Miałam zostać śpiewaczką operową" - wywiad z Anną Jurksztowicz

Od dziecka śpiewała - najpierw w zespołach, później solo. Mówi o sobie, że jest wokalistką serialową i pogotowiem piosenkarskim. Wkrótce pojawi się jej nowa płyta. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Anna Jurksztowicz.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Mając zaledwie kilka lat, zaczęła śpiewać w zespole muzyki dawnej. "Nie wiem, dlaczego zdecydowałam się pójść w tę stronę - to jest właśnie tajemnica muzyki" - podkreśla Anna Jurksztowicz. Później, gdy okazało się, że ma dobry głos i dużą skalę, zainteresowała się śpiewem operowym i myślała nawet o przeprowadzce do Włoch, by tam się doskonalić wokalnie. Ostatecznie jednak wygrały jazz i muzyka rozrywkowa, którym wokalistka wierna jest do dzisiaj.

Przez dziesięć lat śpiewała w różnych zespołach, jednak w 1985 zdecydowała się na wystąpienie jako solistka na festiwalu w Opolu. Zaśpiewała wówczas utwór "Diamentowy kolczyk", który zapewnił jej zwycięstwo w konkursie, a także wyniósł ją wówczas na szczyty popularności. Później wielokrotnie była zapraszana do różnych krajów na całym świecie, by śpiewać tam polskie piosenki. "Cieszę się, że mi się to przydarzyło, bo podróże kiedyś nie były takie oczywiste jak dziś" - wspomina artystka. Jednak nie zawsze ta popularność była taka przyjemna. Anna Jurksztowicz przyznaje, że w wielu przypadkach było to męczące - zwłaszcza dla matki dwojga dzieci, która chciała normalnie żyć.

Wokalistka Anna Jurksztowicz gościła w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaPrzez lata swojej działalności artystycznej wylansowała wiele przebojów, które przetrwały do dziś. Ostatnio jednak zrobiło się o niej trochę ciszej, jednak niebawem się to zmieni, gdyż wkrótce na rynku pojawi się jej nowy album, na którym znajdziemy utwory medytacyjno-kontemplacyjne. "Jestem w takim momencie swojego życia, że przydarzają mi się takie rzeczy jak właśnie kontemplacja, a muzyka duchowa była mi od zawsze bliska" - wyjaśnia wokalistka. Dodatkowo artystka od kilku lat z wielkim zamiłowaniem ćwiczy jogę i, jak podkreśla, to również wpłynęło na decyzję o nagraniu takiego krążka. Oprócz tego że na płycie usłyszymy Annę Jurksztowicz śpiewającą, to będziemy mogli na niej wysłać też jej autorskich kompozycji. "Piosenki pisałam od dawna, ale nie publikowałam ich, gdyż związałam się z wybitnym kompozytorem i się wstydziłam" - zaznacza.

Jej wielką pasją jest także gotowanie. Niedawno założyła kulinarny profil "Kotlety, wino i śpiew" na jednym z portali społecznościowych, a w niedalekiej przyszłości planuje również wydanie książki kucharskiej ze swoimi autorskimi przepisami.

Obejrzyj cały wywiad z Anną Jurksztowicz:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.