Facebook Google+ Twitter

Miasta Mundialu – Polokwane

Pośrodku drogi z Johannesburga do granicy z Zimbabwe, leży Polokwane. Stolica Limpopo, najbardziej wysuniętej na północ prowincji Południowej Afryki. Mundial ma rozsławić miasto i region. Ale czy istnieje na to jakakolwiek szansa?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. creative commons Polokwane to jakby satelita Johannesburga. W rywalizacji z wielkim i znanym sąsiadem stoi na przegranej pozycji. Liczy tylko pół miliona mieszkańców i służy bardziej jako przystanek na drodze do graniczących z RPA - Botswany, Zimbabwe i Mozambiku.

Mundial raczej tej sytuacji nie zmieni. W Polokwane rozegrane zostaną tylko cztery mecze, podczas gdy w Johannesburgu aż szesnaście. Kibiców trudno będzie zatrzymać na dłużej. Prędzej zrobią sobie do Polokwane jedno- lub dwudniową wycieczkę, niż zainstalują się tam na stałe. Tak będzie z pewnością w przypadku Meksykanów, których drużyna, poza Polokwane, zagra jeszcze w Johannesburgu i nieodległym od niego Rustenburgu. Podobnie w przypadku Argentyńczyków, których ulubieńcy grać będą w Johanneasburgu aż dwa mecze grupowe. Wielki sąsiad i jego bogata oferta nocnego życia będzie trudna do przeskoczenia dla malutkiej stolicy Limpopo.

Ci jednak, którzy przyjadą się bawić do Polokwane, powinni udać się do parku Fifa Fan Fest, znajdującego się na miejscu klubu krykieta i zaledwie kilka kroków od Peter Mokaba Stadium. Miejsca wystarczy nawet dla 30 tys. osób. Warto będzie z tego miejsca obejrzeć ciekawą zewnętrzną konstrukcję stadionu. W każdym jego narożniku umieszczono łączniki przypominające pień popularnego w tych stronach baobabu.


Zainteresowanym zwiedzaniem okolic Polokwane
polecić można groty Doliny Makapan, słynne z odkrywanych tu kopalnych szczątków hominidów.

O Polokwane, trochę jak o Nelspruit, głośno będzie tylko przez kilka dni. Po mundialu pozostanie piękny, ale bezużyteczny dla lokalnej społeczności, stadion. Miejmy więc nadzieję, że chociaż te krótkie mundialowe chwile chlubnie zapiszą się na kartach historii Polokwane.

Czytaj więcej o Mundialu: mundial.ekstraklasa.nethttp://www.fifa.com/worldcup/destination/cities/city=49568/5coolthings.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.