Facebook Google+ Twitter

Miasta narciarskie - Brenna

W końcu spadł długo oczekiwany śnieg. Dla dzieci i młodzieży w czterech województwach zaczęły się ferie. A jak zima - to najchętniej w górach. Co proponują zimą polskie miejscowości narciarskie? Odpowiada wójt gminy Brenna - Iwona Szarek.

Zima w Brennej / Fot. Materiał prasowy UG BrennaJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Brennej i okolic w sezonie zimowym?
Wójt gminy Brena - Iwona Szarek: Brenna leży w Beskidach, więc naszym największym zimowym atutem są przede wszystkim góry, a właściwie położone na nich Ośrodki Narciarskie. W naszej miejscowości znajdują się trzy takie kompleksy z łącznie szesnastoma oświetlonymi, sztucznie naśnieżanymi i ratrakowanymi trasami narciarskimi. Dodatkowo w Parku Turystyki w Brennej Centrum funkcjonuje lodowisko o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Otwarte do późnych godzin wieczornych, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców. Niezapomnianych wrażeń zimą dostarczą również wieczorne kuligi z pochodniami zakończone biesiadą w licznych karczmach góralskich.

Gmina Brenna należy do Forum Miast Narciarskich. Co zatem może zaproponować narciarzom?
Dysponujemy kilkoma dobrze przygotowanymi wyciągami:

Brenna Węgierski
Borynia - wyciąg orczykowy dwuosobowy firmy Doppelmeyer o długości 580 m z różnicą wzniesień równą 156. metrom. Jego zdolność przewozowa to 800 osób/godz. Jest to trasa średnio trudna o długości 700 m.

Brenna Lachy
Kisiałka - wyciąg orczykowy talerzykowy o długości 460 m, różnica wzniesień 138 m, trasa trudna o długości 600 m.
Gronik - wyciąg orczykowy talerzykowy o długości 485 m, różnica wzniesień 85 m, zdolność przewozowa 480 osób/godz. trasa łatwa.
Węgierski - wyciąg orczykowy dwuosobowy firmy Doppelmeyer, różnica wzniesień 112 m, zdolność przewozowa 800 osób/godz. atrakcyjna trasa przeznaczona dla średnio i dobrze jeżdżących narciarzy.

Brenna Leśnica
Świniorka - wyciąg orczykowy - talerzyk o długości 470 m, zdolność przewozowa 530 osób/godz. Różnica wzniesień 114 m. Szeroka polana długości 600 m, na której wytyczono dwie trasy narciarskie: łatwą i średnio trudną.
Malinka - wyciąg orczykowy - talerzyk o długości 460 m, różnica wzniesień 95 m, trasa łatwa o długości ok. 500 m. Bardzo szeroka polana, przecięta wyciągiem, można jeździć po obu stronach.

Brenna Hołcyna
Jawornik - orczyk o długości 162 m , różnica wzniesień 36 m , stok dobry dla dzieci oraz narciarzy stawiających pierwsze kroki, parking pod wyciągiem.
Groniczek - wyciąg talerzykowy o długości 130 m, różnica wzniesień 25 m. Centrum nauki jazdy na nartach, rynna i skocznia dla snowbordzistów, tor saneczkowy dla dzieci.

Brenna Centrum
Stary Groń - orczyk dwuosobowy, zdolność przewozowa 700 osób/godz., różnica wzniesień 138 m, trasa o długości 630 m przeznaczona dla narciarzy średnio jeżdżących i zaawansowanych oraz lubiących mocniejsze wrażenia.

Nie posiadamy niestety wyznaczonych tras do narciarstwa biegowego, nie znaczy to jednak, że na nartach biegowych nie ma gdzie się poruszać. Zimą obserwujemy licznych narciarzy, którzy biegają po wałach nad rzeką Brennicą. Powoli rozwija się również w naszej miejscowości narciarstwo wysokogórskie – skitourowe. Poza tym, gdy na szlakach turystycznych zalega gruba warstwa śniegu, trasy można przemierzać na rakietach śnieżnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.