Facebook Google+ Twitter

Miasta narciarskie - Szklarska Poręba

W ten weekend dla części dzieci i młodzieży rozpoczyna się okres zimowych ferii. Co proponują zimą polskie miasta narciarskie? Dziś odpowiada burmistrz Szklarskiej Poręby - Grzegorz Sokoliński.

Justyna Kowalczyk pobiegnie w Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie / Fot. Materiały UM Szklarska PorębaJacek Andrzej Kwiatkowski: Szklarska Poręba należy do Forum Miast Narciarskich. Co zatem może zaproponować narciarzom?

Burmistrz miasta Szklarska Poręba - Grzegorz Sokoliński: Nartostrady naśnieżane od szczytu do samego dołu, szersze trasy i większa przepustowość - to nowa oferta Szklarskiej Poręby na sezon 2011/2012.

W ubiegłym roku na Szrenicy oddano do użytku sześcioosobowe krzesło "Karkonosz Ekspress". Jest to najdłuższa krzesełkowa kolejka linowa w Polsce. Kolejną inwestycją jest budowa dośnieżania na całej długości nartostrad.
W tym sezonie narciarskim nartostrady naśnieżane będą na całej długości. W sumie wybudowanych zostanie dodatkowych 3 km instalacji, które obejmować będą górny odcinek nartostrad FIS i Lolobrygida oraz Halę Szrenicką a także trasy dojazdowe. Na pozostałych trasach naśnieżanie jest modernizowane.
Nowością na Szrenicy są też szersze nartostrady. Trasy zjazdowe zostały poszerzone o jedną trzecią do 40 metrów. Było to niezbędne, ponieważ dzięki nowemu krzesłu zwiększyła się przepustowość całego ośrodka, który oferuje teraz 12 km nartostrad i stoków o różnym poziomie trudności.

Szklarska Poręba to największy w Polsce i Europie Środkowej ośrodek narciarstwa biegowego, oferujący prawie 150 km tras. Razem z trasami po czeskiej stronie jest to około 300 kilometrów.

Na Polanie Jakuszyckiej organizowany jest Bieg Piastów – największe i najważniejsze masowe zawody w narciarstwie klasycznym w Polsce. Bieg Piastów, należący od 2008 roku do światowej ligi Worldlopped, zdobył tytuł Masowej Imprezy Roku 2009 w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.
17 i 18 lutego 2012 roku w Szklarskiej Porębie zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.

Pierwsze starty zaplanowano na trasach Polany Jakuszyckiej. W piątek 17 lutego rozegrane zostaną sprinty pań i panów, a w sobotę 18 lutego bieg na 15 km mężczyzn oraz 10 km kobiet. W niedzielę 19 lutego zawodnicy będą mogli wystartować w całkiem nowej formule wyścigu.

Niedzielne Uphill Trophy to wyścig po trasach zjazdowych na Szrenicy. Zawodnicy najpierw wbiegają pod górę, a później zjeżdżają nartostradą. To pomysł FIS, aby zawody były bardziej widowiskowe.

Po dniu pełnym wrażeń na stokach narciarskich i trasach biegowych, w mieście czekają atrakcje dla całych rodzin. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada proponuje zabawę na zjeżdżalni „Alpine Coaster” ze zjazdem „nad dachami” Szklarskiej Poręby. W Dinoparku można stanąć oko w oko z gadami sprzed setek milionów lat. W muzeach poznać minerały i skamieniałości z całego świata, a także kosmosu, historię Ducha Gór, wybrać się na wirtualną wędrówkę po Parku Narodowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.