Facebook Google+ Twitter

Miasta narciarskie - Wisła

Rozpoczęła się astronomiczna zima. W końcu spadł śnieg i czas najwyższy pomyśleć o zimowych feriach i nartach. Co proponują zimą polskie miasta narciarskie? Dzisiaj odpowiada burmistrz Wisły - Jan Poloczek.

Wisła - wyciąg na Stożku / Fot. UM WisłaJacek Andrzej Kwiatkowski: Wisła należy do Forum Miast Narciarskich. Co zatem może zaproponować narciarzom?

Burmistrz Wisły Jan Poloczek: - Wisła posiada bardzo bogatą infrastrukturę narciarską. Największe stacje narciarskie, takie jak Soszów, Stożek, Nowa Osada i Cieńków oferują narciarzom wygodne wyciągi kanapowe. Jak wspomniałem w Wiśle funkcjonuje około 30 wyciągów, a łączna długość tras narciarskich, zawsze świetnie przygotowanych, wynosi ponad 30 km. Wspomniane trasy biegowe na Kubalonce to najdłuższa pętla o długości 7,5 km. Nowością dla amatorów białego szaleństwa w tym roku, jest wprowadzenie skipassu narciarskiego, o którym mówiono w Beskidach od lat. Skipass w Wiśle będzie obowiązywał na pięciu wyciągach: Cieńkowie, Stożku, Beskidzie, Nowej Osadzie i Rowienkach. Narciarze sami zdecydują jaki skipass kupić i gdzie jeździć. Będą one obowiązywały przez okres od 2 do 7 dni i mam nadzieję, że staną się konkurencyjną ofertą dla turystów, zachęcając ich do przyjazdu do naszego miasta.

Jakie najlepsze imprezy w sezonie zimowym 2012, może Pan zarekomendować? Chodzi nam o takie, dla których warto przyjechać tu nawet z drugiego końca Polski.

- Wszystkich turystów zapraszamy do Wisły na nasze imprezy. Oto lista wydarzeń, na które warto przyjechać do naszego miasta:

Świąteczny konkurs o Mistrzostwo Polski w skokach narciarskich - 26.12.2011
Będzie to przetarcie dla polskiej kadry przed startem w "Turnieju Czterech Skoczni." Udział w rywalizacji zapowiedzieli najlepsi obecnie polscy skoczkowie, Kamil Stoch i Piotr Żyła, co zapowiada zacięta walkę o prymat w kraju. Zawody odbędą się na skoczni im. Adama Małysza w Malince, a bilety kosztują 20 (miejsca siedzące) i 10 (miejsca stojące) złotych.

Sylwester w Wiśle - 31.12.2011
Jak co roku "wiślanie" i turyści będą bawić się na rynku. Od godziny 22.00 na placu Hoffa rozbrzmiewać będzie muzyka, którą zagra DJ Iro. Udział w tej imprezie, która potrwa do 1.00 jest całkowicie bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.