Facebook Google+ Twitter

Miasteczko Multimedialne na China Business Conference 2011

W warszawskim Hiltonie 27 października 2011 roku kilkuset przedsiębiorców z Hongkongu i prowincji Guangdong, oraz przedstawicieli rządu z jednej i drugiej strony spotkało się na jednej z największych konferencji gospodarczych w Europie

W warszawskim Hiltonie, 27 października, kilkuset przedsiębiorców z Hongkongu i prowincji Guangdong oraz przedstawicieli rządu obu stron spotkało się na jednej z największych konferencji gospodarczych w Europie Środkowej i Wschodniej: "Hong Kong Guangdong - Business Conference 2011".

Konferencję otworzył prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Stanisław Majman, który życzył przede wszystkim sukcesów w działaniu i pozyskaniu partnerów finansowych dla realizacji inwestycji infrastrukturalnych i innych, które będą promować polską innowacyjność i przedsiębiorczość. Trzeba pamiętać, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat Polska dokonując geostrategicznego wyboru opcji proatlantyckiej, niemal całkowicie utraciła z perspektywy Daleki Wschód, a w szczególności Chiny. Stało się to akurat w okresie eksplozji chińskich reform gospodarczych, dzięki którym Chiny są już drugą największa gospodarką świata oraz polityczno - ekonomiczną potęgą o wpływach w skali globalnej.

W konferencji uczestniczył również wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który uważa, iż Polska jest dla Chin najdogodniejszą furtką do rynku Unii Europejskiej, a Polska na miejsce konferencji nie została wybrana przypadkowo. W zeszłym roku wartość transakcji handlowych między naszym krajem a prowincją Guangdong przekroczyła 2,3 miliarda dolarów i to plasuje Polskę wśród strategicznych partnerów biznesowych w tym rejonie świata.

Ze strony gości do ponad tysiąca menadżerów wyższego szczebla i przedstawicieli rządów przemawiali gubernator prowincji Guangdond, pan Huang Huahua oraz pani Zhao Xiuzhen - Radca Polityczny Ambasady Republiki Ludowej Chin w Polsce.

Wielkie zainteresowanie przyjezdnych i nie tylko wzbudził projekt Miasteczka Multimedialnego MMC brainville - Park Technologiczny 3.0, które powstaje w Nowym Sączu, a którego otwarcie zaplanowano na wrzesień 2011 roku.

Zafascynowani prezentacją Cai Zhencheng Prezes Zarządu Guangdong Sitong Group Ltd oraz General Manager Dongguan QiSheng Electronics Industrial Co., Ltd - Zhong Honghui potwierdzają zjawiskowość projektu Rektora Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University dr Krzysztofa Pawłowskiego.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.