Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20840 miejsce

Miasto 44 - drugi zwiastun

"Miasto 44" - film o Powstaniu Warszawskim Jana Komasy, który trafi na ekrany kin we wrześniu, doczekał się drugiego zwiastuna.

 / Fot. Materiał prasowy"Miasto 44" nie będzie filmem historycznym ani dokumentem o przebiegu Powstania Warszawskiego. Nie będzie także filmem o polityce. Będzie to film o miłości, młodości i walce - zapewniają producenci z Akson Studio Film Miasto. Obraz Jana Komasy opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad w walczącej Warszawie. Z założenia film ma przekazywać emocje, natomiast nie będzie ważyć racje podejmowanych decyzji sprzed 70 lat.

Film Miasto44 to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości. Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem Powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda, okazja do  / Fot. Materiał prasowyzabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, snują plany. Nie wiedzą, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą, że Historia ma wobec nich pewne plany… - napisali recenzenci w serwisie megaseansik.pl

Przypomnijmy, że przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów, a do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tysięcy ton gruzu. Podczas ogólnopolskich castingów do filmu wzięło udział ponad 7 tysięcy osób. Specjalny pokaz przedpremierowy Miasta 44 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzisiaj już można obejrzeć drugi zwiastun filmu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Zablokowano zwiastun. Czyżby ktoś się czegoś bał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak w ogóle to nie da się zbiorowych wydarzeń o takiej skali określać pomyłką. W takich sytuacjach chodziło o konkretne cele ze świadomością poniesienia kosztów. często wysokich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że Kino Świat wysunęło roszczenia, w ten sposób ogranicza się dostępność akcji promocyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale, wszystko zależy od wizji reżysera. Jeśli zbyt ulega współczesnym trendom, to nie ma rady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie wiadomo, czy współczesne trendy nie zaciemnią obrazu sprzed 70 lat. Mam takie obawy po obejrzeniu "Kamieni na szaniec".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, o czym będzie ten film, to się dopiero okaże, ale zapowiedzi nastawiają już widzów na pewne oczekiwania. Nie wiem, czy to dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak Pani Katarzyno :)
Kilka razy zdarzyło mi się zachwycić filmem, na którym miałem tylko na chwilę oko zawiesić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, w przypadku adaptacji dochodzą dodatkowe problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem jest tak, że mimo tych oczekiwań film może porwać, zaciekawić. Pokazać coś, czego nie można było oczekiwać. I wtedy się podoba mimo że nie spełnia oczekiwań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie tak Pani Katarzyno. Każdy siadając do filmu robi to z jakimiś oczekiwaniami. Na szczęście film nie odwołuje się do znanej książki i znanego autora jak było to w wypadku głośnej ekranizacji Roberta Glińskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.