Facebook Google+ Twitter

Miasto jako plansza do gry?

Wyobrażacie sobie, że planszą do gry jest kawałek miasta, a Wy jesteście pionkami zmierzającymi do rozwiązania zagadki. By dotrzeć do celu musicie zdemaskować agentów, rozwiązać hasło i zrobić to wszystko przed innymi...

Urban i Bytom Playground / Fot. Daniel LekszyckiTo jest właśnie gra Urban Playground, wymyślona przez pewnego studenta psychologii z Warszawy. Cała zabawa zaczyna się od publikacji na stronie internetowej informacji, gdzie i kiedy pojawi się postać, do której trzeba się zgłosić po wskazówki. Od tego momentu uczestnicy muszą w ciągu 30 minut dotrzeć do jak największej liczby punktów kontrolnych i od agentów uzyskać informacje, gdzie znajdują się słowa do ułożenia hasła. Zwycięzcą jest ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Urban Playground okazało się świetną zabawą. W pierwszej edycji udział wzięły 44, głównie jednoosobowe zespoły, a 13 maja odbyła się już dziewiąta edycja i zgromadziła nieco więcej uczestników. Urok tej zabawy odkryli również mieszkańcy Bytomia, którzy postanowili zorganizować na Górnym Śląsku własną grę opartą na zasadach Urban Playground. Właśnie trwają przygotowania do pierwszej edycji zaplanowanej na 16 czerwca. Czy w Bytomiu zdobędzie równie dużą popularność? Przekonamy się za tydzień.

- Urban Playground
- Bytom Playground

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zamieściłam kopię powyższego tekstu w witrynie społecznego projektu mojemiasto.org.pl (oczywiście z linkiem do oryginału), której celem jest promowanie idei uczestnictwa społecznego w planowaniu i projektowaniu przestrzeni miejskiej.
Pierwszym elementem takich działań jest promowanie lokalnej tożsamości, a tego rodzaju zabawy świetnie temu służą.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do odwiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne. Widziałam podobne gry na stronie www.tutej.pl . Rozgrywały się w Poznaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobre! Sam myślałem o czymś takim kiedyś. Miałem podobny pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.