Facebook Google+ Twitter

Miasto, które zmieniło Kraków

Od czwartku 10 stycznia Dom Historii Podgórza zaprasza na trzy wystawy pod zbiorowym tytułem "Miasto, które zmieniło Kraków".

 / Fot. plakat Wystawy, jakie wejdą w skład zbiorowej ekspozycji to : wystawa poświęcona sylwetce Franciszka Maryjewskiego, 100-lecie przyłączenia Płaszowa do Krakowa oraz wystawa przybliżająca często burzliwe dzieje Miasta Podgórza.

Wystawom towarzyszyć będzie wydana w 2012 roku publikacja przybliżająca historie Płaszowa zatytułowana : Płaszów w stulecie połączenia Płaszowa i Krakowa 1912-2012. Publikacja jest próbą całościowego ujęcia historii Płaszowa oraz dziejów ważnych dla kształtu i znaczenia Płaszowa czyli elementów takich jak kolej czy parafia sercanów.

Dom Historii Podgórza powstał 10 lat temu z inicjatywy Rady Dzielnicy XIII. Podstawowe założenia programowe to upowszechnianie, utrwalanie wiedzy o tradycjach, dorobku kulturalnym, architektonicznym i historycznym prawobrzeżnej części Krakowa. Zadania te Dom Historii Podgórza realizuje poprzez gromadzenie i wystawianie pamiątek i dokumentów, związanych z historią i teraźniejszością Podgórza i jego mieszkańców.

Wystawa potrwa do 16 marca.

Więcej na DOM HISTORII PODGÓRZA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kraków działa na całej linii. Nawet wziął się za likwidację reklam, które szpeciły piękne zabytki. Szkoda, że w innych miastach nic w tej sprawie się nie dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.