Facebook Google+ Twitter

Miasto, którego nie ma. "Dzielnica Północna. Północna Dzielnica"

Niewielu warszawiaków pamięta, że dzisiejsze Nalewki i Muranów były kiedyś sercem Dzielnicy Północnej - ówczesnej stolicy języka i kultury jidysz. W przyszłą niedzielę odbędzie się gra miejska o ich międzywojennej historii.

Plakat gry / Fot. Centrum Kultury JidyszCentrum Kultury Jidysz zaprasza warszawiaków na grę miejską po nieistniejącym mieście. Muranów, to dzielnica, która po wojnie zmieniła się niemal całkowicie. Zrównana z ziemią po powstaniu w getcie warszawskim, została odbudowana w zupełnie innym kształcie. Gra miejska "Dzielnica Północna. Północna Dzielnica" ma choć na chwilę przywrócić miasto, którego już nie ma. Przywołać czasy jego największego rozkwitu.

Fabuła gry pozwoli uczestnikom wcielić się w przedwojennych dziennikarzy zbierających materiały do reportażu o Nalewkach. Będą przechadzać się dawną Dzielnicą Północną, spotykać przechodniów przybyłych wprost z lat 20' i 30', poznawać tajemnice i ciekawostki związane z kulturą jidysz i przedwojenną Warszawą.

To będzie prawdziwa wędrówka w przeszłość, ale również coś więcej niż obserwacja. Gracze przeniosą się w czasy dwudziestolecia międzywojennego, kiedy Muranów tętnił żydowskim życiem. Podczas wykonywania zadań na własne oczy zobaczą, jak różnorodny był ten świat, jak bogata kultura kwitła na Nalewkach, jak światy żydowski i polski wzajemnie się przenikały i wzbogacały - mówi Anna Szyba z Centrum Kultury Jidysz, koordynatorka projektu.

Wtóruje jej Marcin Mitzner z Games Development, twórca gry, Gry miejskie to przygody i wędrówki. Nasza gra będzie nie tylko opowieścią o przeszłości. Gracze spotkają przedstawicieli społeczności żydowskiej lat 20' i 30': młodzież aspirującą do miejskiej elity, gospodynię na zakupach, zostaną wciągnięci w wir toczących się polemik i dyskusji. Chcemy na chwilę przywołać ducha miasta sprzed lat. . Więcej szczegółów organizatorzy nie chcą zdradzać i zapraszają do udziału.

Gra "Dzielnica Północna. Północna Dzielnica" odbędzie się już w najbliższą niedziele 26 maja, udział w niej jest bezpłatny, wystarczy tylko zarejestrować się wysyłając mail na jidysz@shalom.org.pl podając liczbę zgłaszanych graczy. Organizatorzy czekają od 11:00 przy ul. Andersa 15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.