Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12882 miejsce

Miasto na wyspach, czyli dzień w Wenecji. Zdjęcia

Wenecja leży na 118 wyspach. Historyczną część miasta przecina 150 kanałów. których brzegi łączy około 400 mostów. Przez ponad tysiąc lat była stolicą Republiki Weneckiej, która była jedną z morskich i handlowych potęg Morza Śródziemnego.

1 z 29 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Do celu przypływamy vaporetto czyli tramwajem wodnym. fot. K. Nita
Do celu przypływamy vaporetto czyli tramwajem wodnym. fot. K. Nita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

W Wenecji byłam dawno temu. Dzięki Pani zdjęciom, ożyły wspomnienia...Pamiętam, że jedliśmy tam przepyszne lody :) Wenecja posiada swoisty klimat, niezapomniany zresztą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny cały świat,
piękny wzdłuż i wszerz,
Piękny każdy kwiat,
każdy ptak i zwierz.
(Adam Asnyk)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panią, Pani Elżbieto. Trzeba 4-5 dni, żeby Zwiedzić najważniejsze muzea.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spędziłam w Wenecji 1 dzień. To mało żeby zobaczyć wszystko . Dzięki Pani Krystynie powróciły wspomnienia i chęć ponownego odwiedzenia tego magicznego miasta .Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Krystyno, Pani właśnie nas pięknie zachęciła:)tymi zdjęciami, tylko ja strasznie nie lubię kolejek, tłumów, hałasu.. Wolę ciszę:) Może to wyjście - jechać w październiku?
Jeszcze raz dziękuję za Pani świetne relacje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej, nie chciałam Pań zniechęcać. Wprost przeciwnie, warto pojechać do Wenecji. Są tam niespotykanej wartości dzieła sztuki.
Jest tak, ja pisze Iza. Trzeba wybrać dobry termin. Wczesną wiosną jest tam bardzo ładnie, a jesienią podobno też bardzo przyjemnie, na przykład w październiku.
Ja żałuję, że nie zwiedziłam żadnego muzeum. W maju kolejki liczyły po kilkadziesiąt metrów. Nie miałam ochoty spędzić tego jednego dnia w kolejce.
Myślę, że Włochy nie są aż tak bardzo drogie, z wyjątkiem Wenecji.
Zachęcam do wyjazdu indywidualnie lub w małych grupach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mio mi Krystyno, że przypomniałaś mi Wenecję, mam wiele pięknych przeżyć związanych z tym miastem. Dawno już tam nie byłam. Najlepszy czas na zwiedzanie to późna jesień lub wczesna wiosna, latem nie ma po co tam zaglądać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja dołączam do Pani Ewy i też się przyznaję :) ale po tym, co przeczytałam, jakoś odechciało mi się tam pojechać. Pani Krystyna tak dokładnie ją przedstawiła na tych zdjęciach, że właściwie poznałam urok tego miasta. Dziękuję Pani za darmową wycieczkę po Wenecji i jak zwykle czekam na kolejne Pani relacje ! Pozdrowienia !

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Włoszech, o ile mi wiadomo to muzea w tygodniu są pozamykane. W każdym razie przelatując przez Genuę w każdym muzeum obok którego przechodziłam pocałowałam klamkę. Mam tylko zdjęcia wejść :). Niemcy mówią o nich lenie :) Coś chyba w tym jest? Co do drożyzny to chyba tak jak wszędzie. Jeden bilet do Akwarium 20 euro a było nas troje. Poza tym trzeba było za parking zapłacić, też niemało. Rejs statkiem to już nawet nie wspomnę. Trzeba mieć forsy jak lodu jak się chce jakieś atrakcyjne miejsca zobaczyć.

Ja po uliczkach tych całkiem wąskich nie latałam bo nie pozwolił rodowity genueńczyk, który nas oprowadzał. Podobno w takich miejscach turystów okradają? No i stoją tam te panie co to mają przez lekarza pracę na świeżym powietrzu przepisaną :) Więc te rejony podobno lepiej omijać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, to żaden wstyd:)
Zawsze można tam pojechać. Mogę podpowiedzieć parę rzeczy.
Ja byłam dwa razy. Za pierwszym razem w marcu, było pusto, wietrznie i dość zimno. Plac św. Marka był zalany wodą. Trzeba było chodzić po deskach.
Za drugim razem był to długi week-end majowy. Pogoda dopisała, ale były takie tłumy, że trzeba się było przeciskać w tych bardziej "reputowanych" miejscach.
Zdecydowanie wybrałabym inny termin niż wakacje, gdy są tam tłumy.
My Polacy biegamy zazwyczaj po uliczkach, i dobrze. W Wenecji są wspaniałe muzea, których niestety wstyd się przyznać:) nie widziałam. Mam nadzieję, że kiedyś tam wrócę na kilka dni i odnajdę dzieła mistrzów. Wenecja jest dość droga. Tym bardziej warto się przygotować do zwiedzania. Jest bardzo dużo przewodników w języku polskim.

Ja byłam na wycieczce zorganizowanej przez biuro podróży. Nasz przewodnik był rewelacyjnym pilotem. Dzięki niemu udało nam się dużo widzieć przed przybyciem tłumów. Przybyliśmy tam wcześnie rano. Gdy odjeżdżaliśmy, tłumy były takie, że szkoda byłoby w ogóle przyjeżdżać do Wenecji.
Tenże przewodnik był jednak słaby pod względem merytorycznego przygotowania wycieczki.
W pewnym momencie zostawiłam grupę, kupiłam plan miasta i przewodnik książkowy, i sama szukałam ciekawych miejsc.
O małp co nie spóźniłam się na tramwaj wodny, bo nie mogłam się przepchać przez tłumy turystów stojących na mostach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.