Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29432 miejsce

Miasto papieskie odwołuje uroczystości

Wszystko przez powódź. Miasto odwołuje papieskie uroczystości i nadal walczy z podtopieniami.

Wadowice drugi dzień walczą z powodzią. Choczenka, Dąbrówka i Kleczanka co jakiś czas podtapiają kolejne obszary. Prognozy pogody nie wskazują na to, by aura zmieniła się na taką, która sprzyjałaby spotkaniu dziesiątek ludzi na wadowickim runku. Uroczystości zostały przeniesione na 30 maja. Przez powódź papieskie święto odwołane.

W poniedziałek (17.05) burmistrz Wadowic Ewa Filipiak zdecydowała o odwołaniu uroczystości na rynku z okazji 90-lecia urodzin papieża Jana Pawła II. Na Rynku miasta po raz pierwszy od dziesięciu lat nie zagrają strażackie orkiestry dęte z całego kraju w koncercie "W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II". Dziś ochotnicy z OSP mają inne zadania do wykonania. Walka z powodzią angażuje wszystkie siły strażaków.

Przypomnijmy, że Wadowice w tym roku nie mają szczęścia do papieskich uroczystości. Piąta rocznica śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia) została przeniesiona na 10 kwietnia, ponieważ przypadała w tym roku na ważne dla katolików święto w Wielki Piątek. Z kolei przeniesione już uroczystości 5. rocznicy śmierci papieża w sobotę (10.4) zdominowała katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.

Zobacz sytuację powodziową w rejonie Wadowic.

http://wadowice24.pl/wydarzenia/wieci-z-regionu/1512-leje-jak-z-cebra-bedzie-powodz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Tadeuszu ...dzięki za szczegółowe wyjaśnia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo !!! w sieci pełno tragicznych zdjęć. Strumyk Choczenka w Wadowicach jest zawsze w cieniu rzeki Skawy. Kto wie czy zbiornik w Swinnej Porębie uchroni Wadowice, bo dochodzą głosy, że nie ukończona zapora zalewa wieś Skawce. Ktoś musi podjąć decyzję czy zapora ma chronić Wadowice czy zalewać wieś Skawce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyobraźcie sobie, że ja tytuł artykułu zinterpretowałem, jako skrót myślowy Jacentego. Uznałem, że przymiotnik: papieskie dotyczy, tak miasta, jak i uroczystości. No bo Wadowice są miastem papieskim, jako że Papierz pochodził z Wadowic. Papieskie uroczystości, jak że Wadowice w innym czasie mogłyby świętować inne uroczystości. Jacenty, więc zaznaczył, że papieskie. Widzicie, jak to mechanik podchodzi do stylistyki wypowiedzi. Gdybym zauważył, że Jacenty popełnił błąd, na pewno bym Mu to wytknął, tak samo, jak to uczyniła Pani Joanna. Miłej i rzeczowej dyskusji nad stylistyką i ortografią artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno mój dom ocalał choć to nie koniec. Wadowice są jednak zalane i dobrze, że mamy zaporę w Świnnej Porębie, bo zapewne rzeka Skawa, by wylała wtedy dopiero mielibyśmy piekło. Daje o sobie znać lokalna rzeczka Choczenka i ona zalała obwodnice, która zablokowała dziś wyjazd z miasta do Krakowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pani Joanno to zdecydowanie wystarczy. Ciekawe jak smakuje kawa zalana gotowaną wodą w tym czajniku ...proszę o przepis )))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo ! ja wszystko rozumiem i kobiety gdy mówią NIE to znaczy TAK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macie dużo pracy .Smutek i żal w sercach pozostanie. Pozdrawiam Ciebie i strażaków zapracowanych *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, jak nikt inny gotuję wodę na herbatę. :-D W czajniku elektrycznym, rzecz jasna. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzi pan, panie Jacenty, powinien mnie pan zatrudnić do zwabiania publiczności. :-D chwila moment, i już seteczka odwiedzin. ;)))

tak zgadza się pani Joanno...dobra jest pani w te klocki, a czy posiada pani jeszcze jakieś umiejętności, bo urodę widać na zdjęciu ...)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm, Jacenty, Ty nie wiesz ( i nie tylko Ty) kiedy ja mówię serio, a kiedy żartuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.