Facebook Google+ Twitter

"Miasto poza czasem" - walka Dobra ze Złem i dzieje Barcelony

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-11 11:14

Tym razem w podróż do stolicy Katalonii zaprasza nas Enrique Moriel. Co takiego ma w sobie Barcelona, że i tym razem odkrywając swe mroczne sekrety przedstawia nam prawdy o życiu, świecie i akcie Stworzenia?

Bogaty adwokat Marcos Solana usiłuje zbadać okoliczności śmierci jednego ze swoich klientów. Niewątpliwie Guillermito - bo tak był nazywany wśród przyjaciół - padł ofiarą rytualnego morderstwa, a na dodatek zapragnął, by wraz z jego prochami pochować pewien kamień, na którym znajdują się krople krwi. Podczas dochodzenia aplikantka Solany, Marta Vives, pochodząca z endogamicznego rodu, trafia na ślad człowieka bez wieku - widma snującego się od stuleci po Barcelonie. Poznaje tym samym historię ofiar wampira, jak i prawdę o swojej rodzinie. Tak, jak przez wieki mężczyzna bez wieku jest prześladowany przez Tego Drugiego, tak życie kobiety jest zagrożone przez tych, którzy od zawsze prześladowali jej rodzinę.

Gdyby przeczytać książkę bez wcześniejszego ujrzenia okładki, można by powiedzieć, że autorem jest Carlos Ruiz Zafon. Autor nie tylko osadził akcję w Barcelonie, ale uczynił miasto bohaterem powieści. Bohaterem, który podobnie jak widmo żywi się swoimi mieszkańcami. Jednak to Francisco Gonzales Ledesma, pod pseudonimem Enrique Moriel, ukrył w powieści tajemną historię jednego z najpiękniejszych miast.

Miasto poza czasem nie tylko wciąga sensacyjną akcją i pięknymi opisami dziejów Barcelony. Książka opowiada o Stworzeniu, które jeszcze się nie skończyło, ukazuje walkę Dobra ze Złem, która być może nigdy nie zostanie rozstrzygnięta.

Wciągająca akcja, zaskakujące historie i wątpliwości - to wszystko można odnaleźć na kartach powieści. Te 412 stron, poza samą przyjemnością czytania, udziela odpowiedzi na wiele pytań, które ludzkość zadawała sobie od wieków. Opowiada o prawdach, za które nasi przodkowie ginęli na stosie.

Poza fantastyczną fabułą, plusem jest forma wydania - okładka wprowadzająca tajemniczy nastrój i celowo postrzępione brzegi kartek, wywołujące skojarzenia starych dokumentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.