Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29748 miejsce

Miasto roztańczonych ludzi, czyli jeleniogórskie You Can Dance

1 września 2010 roku w Jeleniej Górze otwarto nową szkołę tańca. Na pierwszych zajęciach pojawiło się prawie 120 osób. Czy to oznacza, że nasze miasto staje się miastem roztańczonych ludzi?

W Jeleniej Górze od lat królowały dwie szkoły tańca, które przyciągały lekcjami z różnych stylów tanecznych, zarówno młode, jak i starsze osoby. W ostatnich latach zaczęło się pojawiać coraz więcej takich miejsc i żadne z nich nie narzeka na brak chętnych. Taniec stał się dziedziną, która bardzo prężnie i szybko się rozwija. Mianowicie można się już nie tylko go uczyć, ale również studiować i zostać magistrem po studiach tanecznych.

Taką właśnie drogą kroczy jeleniogórzanka Marcelina Leśniak, która trenuje małych i dużych tancerzy. "Studia taneczne stały się w naszych czasach bardziej cenione, gdyż istnieje tylko garstka osób, które mają wyższe wykształcenie właśnie w tej dziedzinie. Jednak mimo tego ludzie wciąż boją się zaryzykować i studiować taniec, ponieważ uważają, że nie pozwoli im zarobić na życie. Ja zaryzykowałam" – mówi 22-latka, której taniec jest pasją od 10 lat. Marcelina uczy tańca w Jeleniej Górze, a poza tym jeździ na szkolenia po całej Polsce i studiuje taniec w Kielcach, ponieważ na razie tylko tam istnieje możliwość zdobycia wyższego wykształcenia właśnie z tego kierunku.

Okazuje się, że na zajęcia nie przychodzą tylko przedszkolaki, ale również osoby starsze. W Jeleniej Górze zainteresowanie tańcem pojawiło się nawet u pań po pięćdziesiątce, które jak mówi trenerka, naprawdę świetnie sobie radzą na zajęciach z tańca nowoczesnego. "Gdy otworzyliśmy grupę właśnie dla pań, obawiałam się, że może być ciężko. Na początku były bardzo nieśmiałe, a także z trudem wykonywały różne układy taneczne, które przygotowywałam.

Jednak po kilku miesiącach nauki panie otworzyły się. Okazało się, że wiele z nich świetnie sobie radzi i mają w sobie ogromny potencjał. Gdyby zaczęły uczyć się tańca dużo wcześniej, to kto wie czy dziś nie zdobywałyby pierwszych miejsc w konkursach". Na zajęciach pojawiają się również panie po trzydziestym roku życia, które po ciąży teraz chcą rozruszać i uelastycznić ciało. Jednak przede wszystkim najwięcej chętnych jest ze strony młodzieży i dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taniec to radość życia :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.