Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12085 miejsce

Miasto w Zachodniopomorskim - Maszewo

Czasami jedziemy przez jakieś miasto, nie zwracając uwagi na walory architektoniczne i zabytkowe. Jednym z miasteczek województwa Zachodniopomorskiego jest Maszewo. Zobaczmy, co jest tam ciekawego?

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Na pierwszym planie w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku mieścił się internat przy szkole podstawowej, obecnie jest tutaj szkoła. Na drugim planie, był to piękny dom z różnymi ozdobami, po kilku remontach zeszpecony.Fot. Piotr Wierzbicki
Na pierwszym planie w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku mieścił się internat przy szkole podstawowej, obecnie jest tutaj szkoła. Na drugim planie, był to piękny dom z różnymi ozdobami, po kilku remontach zeszpecony.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Z tym miastem wiąże się moje dzieciństwo. Tutaj co niedzielę chodziłem z ojcem z miejscowości odległej 6km do kościoła. Miał wtedy czas na rozmowy ze mną. Najlepiej wspominam jak brałem udział w powiatowej olimpiadzie zimowej szkół podstawowych. Był to rok 1959. W warcaby było dużo zawodników, więc zapisałem się na szachy. W finale grałem z synem nauczyciela (z Goleniowa). Trzech nauczycieli z Goleniowa podpowiadało mojemu przeciwnikowi. Widziałem że decydująca partia szachów jest już przegrana. jeden ruch przeciwnika i po grze. Nie wytrzymałem i zawołałem sędziego. Sędzia wyprosił podpowiadających. Pomodliłem się i zacząłem myśleć co zrobić? Najważniejsze to odwrócić uwagę od niebezpiecznej figury. Poszedłem figurą na drugą stronę przeciwnika, robiąc zamieszanie. Choć miał przewagę ilościową, postanowiłem włożyć wszystkie siły żeby wygrać. Nie dlatego że tak lubię wygrywać, tylko dlatego że nie wyprosił sam podpowiadaczy.
Od tamtej pory traktowałem nauczycieli selektywnie. To też są ludzie jak inni a czasami nawet poniżej wszelkich norm obyczajowych i kulturalnych, nie mówiąc już o brakach w wiedzy zawodowej. Nie zdawali sobie ile krzywdy można wyrządzić takim postępowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe miasteczko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super wycieczka 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.