Facebook Google+ Twitter

#miastoharcerzy

W sobotę 7 czerwca 2014 r. przedstawiciele środowisk harcerskich z warszawskich dzielnic Praga-Południe, Rembertów, Wesoła wzięli udział w zlocie Hufca Warszawa-Praga-Południe.

Plakietka zlotu hufca #miastoharcerzy / Fot. Zuzanna Pacholczyk, Michał JaniecW tym roku, w porównaniu do zlotów w latach 2007-2013 miał on zmieniona formułę – zamiast dwudniowego biwaku z różnorodnymi atrakcjami miały miejsce cztery ciekawe wydarzenia.
Najpierw na terenie Starego Miasta zuchy i harcerze wzięli udział w grze miejskiej. Zuchy otrzymały złoto od legendarnej złotej kaczki i wykonując różne zadania polegające na udzieleniu pomocy mieszkańcom (wbrew legendzie, jednak harcerz jest oszczędny i ofiarny, więc inaczej nie można) pozbywali się go, by kaczkę odczarować.
Harcerze udali się w podróż po średniowiecznym mieście, aby znaleźć jak najwięcej ludzi, którym mogą pomóc. Każdy z nich miał podarek, można go było zachować dla siebie, albo podarować komuś, komu przyda się bardziej. W grze uczestniczyło 114 zuchów i 82 harcerzy. Bezpośrednio po grze odbył się apel na rynku Nowego Miasta, co wzbudziło zainteresowanie przechodniów, którzy go nagrywali i robili uczestnikom zdjęcia.
W trakcie apelu ogłoszono zwycięzców tegorocznego turnieju zastępów. Najlepszym zastępem harcerskim okazał się zastęp GPS z 32 WDH, a zastępem starszoharcerskim Czarne Stopy z 420 WDH. Zastępy w nagrodę będą mogły wziąć udział w rejsie po Zalewie Zegrzyńskim. Rozdano plakietki hufca II i III stopnia, tytuły drużynowych roku, które otrzymali pwd. Karolina Kubicka, pwd. Mateusz Kowalczyk i pwd. Marlena Osińska.
Wieczorem na tarasie budynku komendy hufca spotkali się wędrownicy i instruktorzy na wspólnym grillu. Nie zabrakło piosenek harcerskich i rozmów na temat zlotu i działania hufca. Komenda zlotu rozdała dyplomy z podziękowaniami dla osób zaangażowanych w organizację imprezy.
Czwartym elementem hufcowego święta jest finał Przeglądu Artystycznego Drużyn Nieprzetartego Szlaku, który odbędzie się już w poniedziałek 9 czerwca 2014 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.