78793 miejsce

Michael Biegler: to był naprawdę dobry mecz

Trener naszej reprezentacji Michael Biegler nie krył zadowolenia z zakończonego jednopunktowym zwycięstwem nad Argentyną.

Druga część meczu z Argentyną była o wiele lepsza niż pierwsza. W ostatnich 30. minutach Polacy walczyli zawzięcie o każdy punkt. Ostatecznie wynik spotkania zakończył się na korzyść Biało-czerwonych. Polacy wygrali 24:23.

Michael Biegler nie ukrywał swojego zadowolenia z wyniku - Dzisiaj spotkały się dwa wyrównane zespoły, ale spodziewałem się takiego meczu. Oglądaliśmy pierwszy mecz rywala przeciwko Duńczykom, wiele też chcieliśmy zmienić w swojej grze po meczu z Niemcami. Dobrze zaczęliśmy mecz w obronie, jednak później wiele piłek zaczęliśmy oddawać rywalom z powrotem. Musieliśmy się bardziej skupić na defensywie. W przerwie wiedzieliśmy dobrze, co powinniśmy zmienić w drugiej połowie - powiedział szkoleniowiec.

Bohaterem ostatnich minut był między innymi Sławomir Szmal, który obronił rzut karny. Jednak selekcjoner polskiej reprezentacji dumny był przede wszystkim z defensywy. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdobyliśmy pierwsze punkty w turnieju. To było dla nas niesamowicie ważne, by dzisiaj wygrać. Świetnie pracowaliśmy w obronie i z gry w tym elemencie jestem naprawdę zadowolony - zakończył trener.

Kolejne spotkanie przed Biało-czerwonymi już we wtorek. Wtedy Polacy zmierzą się z Rosją.