Facebook Google+ Twitter

Michael Capuzzo "Klub koneserów zbrodni". Ten klub istnieje naprawdę!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-14 18:45

Trudno uwierzyć, ale wszystkie opisane w tej książce wydarzenia są prawdziwe. Podobnie bohaterowie. I klub koneserów zbrodni...

Miłośnicy zagadek kryminalnych zrobiliby wszystko, by wstąpić do Towarzystwa Vidocqua - sekretnej amerykańskiej organizacji, która zajmuje się wyjaśnianiem potwornych zbrodni i polowaniem na groźnych morderców.

Na comiesięcznych obiadach organizowanych w eleganckiej, wiktoriańskiej posiadłości najlepsi na świecie detektywi, kryminolodzy, patolodzy i specjaliści medycyny sądowej przeglądają akta wyjątkowo zawiłych zbrodni i prowadzą pasjonujące śledztwa, starając się dopaść przestępców. Wśród ekspertów znajdują się bohaterowie książki: William Fleisher, Frank Bender i Richard Walter – przyjaciele, choć czasem też rywale, prawdziwi spadkobiercy talentu Sherlocka Holmesa, którzy za pomocą swojej ogromnej wiedzy, sprytu i talentu odnoszą sukcesy tam, gdzie zawiodła policja i FBI...

Nie wierzycie, że taki klub istnieje? Wszystko zostało opisane m.in. w brytyjskim Guardianie: www.guardian.co.uk

Michael Capuzzo (ur. 1957) jest znanym amerykańskim dziennikarzem i pisarzem. Był czterokrotnie nominowany do nagrody Pulitzera, zdobył ponad czterdzieści nagród za swoje artykuły. Publikował w „The Philadelphia Inquirer”, „The Miami Herald”, „Life” i wielu innych magazynach. Napisał cztery książki, w tym bestseller Close to Shore, opowiadający historię ataków krwiożerczego rekina, który zainspirował twórców filmu Szczęki. Capuzzo mieszka w górach w Pensylwanii.

"Klub koneserów zbrodni to wprost fantastyczna książka... Capuzzo przedstawia śledztwa w sprawie morderstw nie tyle jako pracę, co sztukę – niezwykłą, zadziwiającą, przerażającą i dostarczającą rozrywki. Ta książka to też studium prawdziwej zbrodni, perełka w tym gatunku".
Jeff Leen,
laureat nagrody Pulitzera, „Washington Post”


"Michael Capuzzo po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych twórców gatunku. Klub koneserów zbrodni to świetnie napisana, wciągająca, mroczna opowieść..."
Michael Connelly
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.