Facebook Google+ Twitter

Michael Capuzzo "Klub koneserów zbrodni". Ten klub istnieje naprawdę!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-14 18:45

Trudno uwierzyć, ale wszystkie opisane w tej książce wydarzenia są prawdziwe. Podobnie bohaterowie. I klub koneserów zbrodni...

Miłośnicy zagadek kryminalnych zrobiliby wszystko, by wstąpić do Towarzystwa Vidocqua - sekretnej amerykańskiej organizacji, która zajmuje się wyjaśnianiem potwornych zbrodni i polowaniem na groźnych morderców.

Na comiesięcznych obiadach organizowanych w eleganckiej, wiktoriańskiej posiadłości najlepsi na świecie detektywi, kryminolodzy, patolodzy i specjaliści medycyny sądowej przeglądają akta wyjątkowo zawiłych zbrodni i prowadzą pasjonujące śledztwa, starając się dopaść przestępców. Wśród ekspertów znajdują się bohaterowie książki: William Fleisher, Frank Bender i Richard Walter – przyjaciele, choć czasem też rywale, prawdziwi spadkobiercy talentu Sherlocka Holmesa, którzy za pomocą swojej ogromnej wiedzy, sprytu i talentu odnoszą sukcesy tam, gdzie zawiodła policja i FBI...

Nie wierzycie, że taki klub istnieje? Wszystko zostało opisane m.in. w brytyjskim Guardianie: www.guardian.co.uk

Michael Capuzzo (ur. 1957) jest znanym amerykańskim dziennikarzem i pisarzem. Był czterokrotnie nominowany do nagrody Pulitzera, zdobył ponad czterdzieści nagród za swoje artykuły. Publikował w „The Philadelphia Inquirer”, „The Miami Herald”, „Life” i wielu innych magazynach. Napisał cztery książki, w tym bestseller Close to Shore, opowiadający historię ataków krwiożerczego rekina, który zainspirował twórców filmu Szczęki. Capuzzo mieszka w górach w Pensylwanii.

"Klub koneserów zbrodni to wprost fantastyczna książka... Capuzzo przedstawia śledztwa w sprawie morderstw nie tyle jako pracę, co sztukę – niezwykłą, zadziwiającą, przerażającą i dostarczającą rozrywki. Ta książka to też studium prawdziwej zbrodni, perełka w tym gatunku".
Jeff Leen,
laureat nagrody Pulitzera, „Washington Post”


"Michael Capuzzo po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych twórców gatunku. Klub koneserów zbrodni to świetnie napisana, wciągająca, mroczna opowieść..."
Michael Connelly
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.