Facebook Google+ Twitter

Michael Douglas w Polsce jako ambasador Balearów

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-07-08 21:14

Warszawę odwiedził Michael Douglas, znany aktor Hollywood. Nie przyjechał do nas jednak, by podpisywać autografy swoim fanom i promować amerykańskie kino. Jako amasador Balearów zachęcał Polaków do częstszego podróżowania w te strony.

Fot. MWMEDIAFot. MWMEDIA Douglas jest założycielem centrum kulturalnego Costa Nord, znajdującego się w zabytkowej rezydencji w Valldemossa na Majorce. Zadaniem centrum jest promocja turystyki i przybliżenie odwiedzającym fascynującego krajobrazu gór Sierra Tramuntana, ich szczególnego charakteru, fauny i flory. Centrum jest odwiedzane przez ponad 90 000 osób rocznie.

(MWMEDIA)

***

W sektorze turystycznym Polska jest dla Balearów krajem strategicznym. Lokalne władze autonomiczne tego hiszpańskiego archipelagu na Morzu Śródziemnym nie szczędzą wysiłków, aby wypromować wyspy i zachęcić Polaków do przyjazdu.

Fot. MWMEDIAPolska jest naszym głównym rynkiem strategicznym w Europie środkowowschodniej ze względu na ogromny potencjał wzrostu gospodarczego w ciągu najbliższych 10 lat - powiedział radny ds. turystyki w Palma de Mallorca, stolicy regionu, Joan Flaquer.

Obecnie około 28 tysięcy Polaków spędza co roku wakacje na tych śródziemnomorskich wyspach. Ta liczba zwiększy się w ciągu najbliższych lat - przewiduje dyrektor Ibatur, Raimundo Alabern.

Alabern poinformował również, że ruch lotniczy z Polski na Baleary rośnie w niebywałym tempie - o 60% rocznie.

(PAP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.