Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5796 miejsce

Michael Gomola kandydatem w plebiscycie Twardy Orzech

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-22 14:15

Michael Gomola od trzech miesięcy toczy walkę z pozostałościami myślenia rodem z peerelu. W jaki sposób? Tworzy w Polsce nowoczesny system opieki nad osobami, które wymagają w życiu pomocy innych osób.

Michael Gomola jest współwłaścicielem firmy GKT-Serwis z Poznania, która zajmuje się m.in.: pomocą w poszukiwaniu opiekunów dla osób starszych, doradztwem dla rodzin osób starszych, szkoleniami w zakresie opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Firma wprowadza na polski rynek innowacyjne rozwiązania ułatwiające życie osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym.

Jednym z takich rozwiązań jest "Guzik Życia", który od 15 lat jest obecny w domach starszych mieszkańców Europy. "Guzik Życia" to urządzenie teleopieki składające się z dwóch części: terminala z głośnikiem podłączonego do gniazdka telefonicznego i guzika. Gdy posiadacz urządzenia źle się poczuje może w każdej chwili wezwać pomoc poprzez naciśnięcie guzika.

Michael Gomola uświadamia osobom starszym, niepełnosprawnym i ich rodzinom, że to urządzenie może im pomóc w codziennym życiu, że dzięki niemu mogą się poczuć bezpieczni. Gomola przeprawia się przez systemy pomocy społecznej oferując przyszłościowe rozwiązanie problemu społecznego jakim jest brak miejsc w DPS-ach, czy rosnące koszty opieki społecznej.

Mimo wielu niepowodzeń podczas wprowadzania "Guzika Życia" Michael Gomola nie załamuje się, bo wierzy w to co robi. Mimo poniesienia strat finansowych ma nadzieję, że jego praca w przyszłości da pozytywne i oczekiwane efekty. Sądzę, iż jego działania rozwiążą wymieniony problem społeczny, oby tylko starczyło mu sił w tym co robi.

Michaela Gomolę zgłosił Cezary Jaworski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.