Facebook Google+ Twitter

Michael Jackson nie musi stawać przed sądem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-25 09:48

Jackson miał zjawić się przed londyńskim Sądem Najwyższym, gdzie toczy się przeciw niemu rozprawa z powództwa jednego z arabskich szejków. Powód twierdził, iż artysta jest winien mu ponad 7 mln dolarów.

Wizytę Jacksona w sądzie odwołano w poniedziałek wieczorem, gdyż obie strony - po 11 godzinach rozmów - osiągnęły porozumienie.

Prawnicy piosenkarza i szejka Abdulla bin Hamada Al Khalifa, drugiego syna króla Bahrajnu, do późna w nocy z niedzieli na poniedziałek pracowali na ostatecznym kształtem ugody. Dzięki niej muzyk uniknie stawienia się przed obliczem sądu w Londynie.

- Michael Jackson miał właśnie wchodzić na pokład samolotu lecącego do Londynu. Jego prawnicy doradzili mu jednak, by chwilowo przełożył lot, gdyż obie strony w zasadzie osiągnęły porozumienie. Dlatego artysta nie pojawi się w sądzie - oświadczył rzecznik prasowy piosenkarza.

Szejk utrzymywał, iż pomógł Jacksonowi opłacić adwokatów w słynnym procesie z 2005 r. o molestowanie przez niego chłopca. Ponadto pokrył koszty pobytu gwiazdy pop w luksusowym hotelu w Bahrajnie oraz poniósł znaczące wydatki związane z wynajęciem muzyków i studia w celu nagrania przez Jacksona płyty.

Piosenkarz miał zwrócić pieniądze dzięki wpływom z honorariów otrzymanych ze sprzedaży płyty z napisanymi przez szejka, a nagranymi przez Jacksona, piosenkami. Dodatkowym źródłem finansów na zwrot pożyczki miały stanowić wpływy ze sprzedaży autobiografii artysty i z promocyjnych występów na scenie. Przed sądem adwokaci szejka oświadczyli, iż obu mężczyzn "łączyły bliskie stosunki osobiste", piosenkarz jednak nie dotrzymał warunków umowy.

Pełnomocnik Jacksona, Robert Englehart, początkowo starał się, by jego klient mógł zeznawać przed sądem bezpośrednio z Los Angeles za pomocą łączy wideo. Twierdził, iż jego muzyk cierpi na bliżej niesprecyzowaną chorobę utrudniająca mu przybycie do Londynu. Jednakże w ubiegły czwartek wycofał prośbę, gdy pokazało się, iż badania medyczne potwierdzają, że Jackson może podróżować samolotem.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.