Facebook Google+ Twitter

Michael Jackson. Ostatni rekord Króla Pop

To raczej było do przewidzenia. Michael Jackson zdecydowanie zdominował nie tylko czołówki najważniejszych serwisów informacyjnych niemalże w każdej części globu, ale również i czołówki najważniejszych list przebojów na świecie.

Okladka singla "Main In The Mirror" / Fot. Epic / MJJW opublikowanym wczoraj (5 lipca) zestawieniu najlepiej sprzedawanych singli na Wyspach Brytyjskich, aż 13 piosenek Króla Pop znalazło się w Top 40, a pochodząca z albumu "Bad", piosenka „Man In The Mirror” prawie zdobyła szczyt publikowanego w każdą niedzielę przez UK Chart Company, UK Top 75. Skok „Man In The Mirror” na szczyt brytyjskiej listy przebojów powstrzymała tylko Cascada ze swoim nowym singlem „Evacuate The Dancefloor”. Według oficjalnych wyników sprzedaży, w samej Wielkiej Brytanii rozeszło się ponad 600 000 nośników (wliczając w to zestawienie także legalnie ściągnięte pliki muzyczne).

Na Europejskiej Liście Sprzedaży, zapewne ze względu na różnice czasowe w publikowaniu lokalnych oficjalnych list przebojów, w dalszym ciągu nie widać Jackomanii. Najwyżej plasuje się, pierwotnie wydany w 1982 roku, „Billie Jean”, który awansuje z miejsca 124 na 11 w opublikowanym 5. lipca zestawieniu Euro 200, czyli listy najpopularniejszych piosenek na Starym Kontynencie.

Prawdziwa Jackomania na Euro 200 rozpocznie się z całą pewnością w najbliższą niedzielę, bowiem zestawienie obejmie pierwsze, po śmierci MJ, wyniki sprzedaży u naszych zachodnich sąsiadów. Tutaj raczej obejdzie się bez niespodzianek i europejskie zestawienie będzie wyglądać, co się ostatnio zdarza bardzo rzadko, bardzo podobnie do amerykańskiej listy tygodnika Billboard, gdzie w top 10 znajduje się aż 9 krążków w produkcji których maczał palce Król Pop.

O tym, że Michael Jackson bił wszelakie rekordy wiadomo było właściwie od zawsze. To właśnie do niego należy niekwestionowany rekord sprzedaży jednego krążka. To on jest jednym z najmłodszych autorów, którego kompozycja dotarła na szczyt listy tygodnika Billboard w USA, to on gromadził największe tłumy na swoich koncertach. Czy Michael Jackson właśnie w tej chwili na na naszych oczach, po swojej śmierci bije kolejny rekord? Zdecydowanie tak!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no jednak ceremonię pogrzebową Diany obejrzalo 2,5 mld...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponad miliard osób obejrzało ceremonię pogrzebową Jacksona, to kolejny rekord i tak dalej..pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wydaje się, że nie mogło być inaczej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.