Facebook Google+ Twitter

Michael Jackson po śmierci zarobił milion dolarów

Niebawem minie rok od śmierci króla popu. Jak wynika z doniesień magazynu Billboard, Jackson w przeciągu roku zarobił blisko miliard dolarów.

Król popu / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Michael_Jackson_INVINCIBLE.jpgPo śmierci Michela Jacksona zainterseowanie jego muzyką gwałtownie wzrosło. Już miesiąc po tragicznej śmierci, król popu wrócił na szczyty muzycznych rankingów sprzedaży. W ciągu ostatniego roku sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy, z czego 400 tys., w tydzień po jego śmierci.To wynik, który powala na kolana. Jacko, w ciągu roku zarobił na swojej muzyce okrągły milion dolarów. Na tę sumę składa się dochód ze sprzedaży albumów oraz z filmu "This Is It".

Jak zapewnia Sony Music Entertainment, w ciągu najbliższych lat wyda dziesięć projektów Jacksona, które zostały wyprodukowane w ostatnich kilku latach życia artysty, a które nigdy wcześniej nie były publikowane. Wyłączność kosztowała firmę muzyczną 200 milionów dolarów, co jest najwyższym kontraktem w historii muzyki.


Źródło: magazyn Billboard Jackson zarobił miliony

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.