Facebook Google+ Twitter

Michael Jackson zostanie dziś pochowany na cmentarzu Forest Lawn

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 20:13

Zmarły ponad 2 miesiące temu Michael Jackson zostanie dziś pochowany na cmentarzu Forest Lawn pod Los Angeles. Ceremonia będzie miała prywatny charakter - weźmie w niej udział jedynie rodzina i przyjaciele słynnego piosenkarza.

Michael Jackson zostanie pochowany w Forest Lawn Glendale - jednym z 6 cmentarzy, które na początku ubiegłego stulecia założył biznesman z San Francisco Hubert Eaton. Wierzył on, w radosne życie po śmierci a tradycyjne amerykańskie miejsca pochówku uważał za szpetne i depresyjne.

Eaton zmienił pionowe tablice na płaskie krypty i pomniki a swoje cmentarze wypełnił monumentalnymi drzewami, eleganckimi trawnikami, fontannami i replikami słynnych rzeźb Michała Anioła i Leonarda da Vinci.

Poszczególne sekcje cmentarzy nazwał Graceland, Kraina Inspiracji, Kraina Snów czy Miłe Wspomnienia. Na cmentarzach Forest Lawn znajdują muzea sztuki, krematoria, sklepy z kwiatami i pamiątkami oraz 9 kaplic i kościołów. W jednym z nich ślub brał Ronald Reagan.

Na cmentarzach Forest Lawn pochowanych jest 60 tysięcy osób w tym aktorzy, reżyserzy, piosenkarze i inne sławy. Są wśród nich między innymi Humphrey Bogard, Clark Gable, Nat King Cole i Walt Disney. Spoczywa tu także polski malarz Jan Styka. W jednej z sal wystawowych cmentarza Forest Lawn Glendale, tego na którym spocznie ciało Michaela Jacksona, wywieszona jest słynna panorama Styki „Ukrzyżowanie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.