Facebook Google+ Twitter

Michael Palin kręci film o nas

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-07 08:38

Michael Palin, sławny aktor z legendarnej grupy Monty Pythona, wraz z telewizją BBC w Krakowie i Wieliczce kręcił jeden z odcinków serialu dokumentalnego "Palin's New Europe".

Fot. archiwum Gazeta KrakowskaFilm opowiada o życiu w byłych krajach komunistycznych w Europie Środkowowschodniej. Jest to już ósma seria popularnego na całym świecie dokumentu. Wykupuje go 50 stacji telewizyjnych. Sam aktor był zachwycony naszym miastem i kopalnią. Największe wrażenie na Michaelu Palinie wywarła kaplica św. Kingi w wielickiej Kopalni Soli. - Po raz pierwszy w ogóle zszedł pod ziemię do kopalni. Interesowało go dosłownie wszystko, zadawał mnóstwo pytań - opowiada Monika Szczepa z biura prasowego Kopalni Soli Trasa Turystyczna . - Michaelowi Palinowi bardzo się spodobało u nas. Nie przypuszczał, że Rynek Główny w Krakowie jest tak wielki. A najbardziej się zdziwił, gdy zobaczył tłumy turystów spacerujących po mieście. Nigdy nie myślał, że jest ich tutaj aż tak dużo - dodaje Barbara Starecka, tłumaczka i koordynatorka wycieczki angielskiego aktora.
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żeby tylko nie potraktowano tematu podobnie, jak to uczynił Volker Schlöndorff w swoim obrazie "Strajk - bohaterka z Gdańska", w którym zupełnie zniekształcono (wypaczono ?) historię p. Walentynowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.