Facebook Google+ Twitter

Michael Phelps zawieszony za palenie marihuany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 07:22

Amerykański związek pływacki zawiesił na 3 miesiące słynnego zawodnika Michaela Phelpsa - zdobywcę 14 medali olimpijskich. To efekt skandalu jaki wybuchł w USA, gdy okazało się, że palił on marihuanę.

W ubiegłym tygodniu w brytyjskiej prasie pojawiło się zdjęcie Michaela Phelpsa z fajką wodną do palenia marihuany. 23-letni zawodnik potwierdził autentyczność fotografii, powtarzał, że żałuje tego co zrobił i wielokrotnie przepraszał. Wczoraj do akcji wkroczył amerykański związek pływacki i ukarał słynnego zawodnika trzymiesięcznym zakazem występów w zawodach i odebraniem na ten czas stypendium w wysokości 1750 dolarów miesięcznie.

Przedstawiciele związku oświadczyli, że Phelps zawiódł zaufanie setek tysięcy młodych zawodników, którzy uważali go za wzór do naśladowania. Po zdobyciu rekordowej liczby 8 medali olimpijskich w Pekinie Michael Phelps stał się w USA niemal bohaterem narodowym. Jego sukces przełożył się na wielomilionowe kontrakty reklamowe. Po skandalu z marihuaną, produkująca płatki do mleka firma Kellog zapowiedziała, że nie przedłuży umowy z Phelpsem. Inne koncerny albo nie zajęły stanowiska w tej sprawie albo, tak jak producent sprzętu pływackiego Speedo i luksusowych zegarków Omega, przyjęły przeprosiny zawodnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.