Facebook Google+ Twitter

Michael Schumacher przeszedł operację. Jego stan uległ poprawie

Jak poinformowali lekarze ze Szpitala w Grenoble, stan byłego kierowcy rajdowego poprawił się po operacji usunięcia krwiaka z mózgu.

 / Fot. Mark McArdleW niedzielę, podczas jazdy na nartach Michael przewrócił się i uderzył głową w skałę. Na szczęście miał założony na głowie kask, który ochronił go przed śmiercią. Mimo to, w mózgu byłego rajdowcy wykryto krwiak śródczaszkowy. Poszkodowany znajduje się w śpiączce, a jeszcze wczoraj jego stan oceniono jako krytyczny.

W nocy Schumacher przeszedł operację usunięcia krwiaka z mózgu, dzięki której poziom ciśnienia się obniżył. Jak podaje chirurg operacja nie należała do najkrótszych, bo z powodu wielkości krwiaka trwała aż 2 godziny. Lekarze twierdzą że stan poszkodowanego się poprawił, ale na razie nie ma nawet mowy o wzbudzeniu Schumachera ze śpiączki.

Na konferencji prasowej doktor Jean-Francois Payen powiedział:

-Pod koniec wczorajszego dnia stwierdziliśmy lekką poprawę, zmniejszyło się ciśnienie śródczaszkowe. Co umożliwiło nam przeprowadzenie tomografii, bez konieczności ryzyka. Badanie wykazało pewne oznaki relatywnie stabilne. Nie było oznak świadczących o pogorszeniu.Przy łóżku Michaela cały czas czuwa rodzina: żona Corrina, Córka Gina Maria i syn Mick. Według rzeczniczki kierowcy jego najbliżsi są ciągle w głębokim szoku i nie radzą sobie najlepiej.

Gwiazdy sportu przejęły się wypadkiem Niemca. Wyrazy wsparcia wykazali m.in. Fernando Alonso, Marcin Goratat, Robert Kubica czy Michael Essien. Niemieccy dziennikarze także wspierają swojego rodaka. Na stronie tytułowej Kuriera Berlińskiego widnieje napis : „Walka Schumi, walka!”.

Schumacher siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Świata Formuły 1. Zakończył jednak karierę w 2012 roku i udał się na sportową emeryturę.
Tym razem Michel będzie musiał powrócić na tor by wziąć udział w wyścigu po życie, który miejmy nadzieję, że wygra...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

23 lata temu miałem bardzo podobny uraz: Połamana prawa strona czaszki,obrzęk mózgu, krwiaki, uszkodzoną szyszynkę i lekarze dawali mi 20 min. życia i rodzinie kazali się modlić i prosić o cud bo medycyna była bezsilna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.