Facebook Google+ Twitter

Michaił Kałasznikow firmuje swoim nazwiskiem koncern "Iżmasz"

Jak zaznaczono, legendarny konstruktor broni Michaił Kałasznikow nie chce nawet jednej kopiejki za prawa do firmowania swoim nazwiskiem zakładów "Iżmasza". W skład nowo powołanego koncernu będą sukcesywnie włączane kolejne przedsiębiorstwa.

Głos Rosji cytuje generalnego dyrektora Konstantyna Busygina, który na konferencji prasowej w Iżowsku powiedział: "W lipcu bieżącego roku przedsiębiorstwo "Iżmasz" zostanie zastąpione przez koncern "Kałasznikow". Oficjalna prezentacja i otwarcie planowane są na 19 września w Iżewsku i 21 września w Moskwie.

Jak oznajmił Konstantyn Busygin: "Słynny konstruktor broni Michaił Kałasznikow bezpłatnie przekazał prawa do wykorzystywania swojego nazwiska zakładowi Iżmasz." "Iżmasz" produkował najsłynniejszy automat na świecie od 1947 Michaił Kałasznikow, prawie 94-letni legendarny konstruktor przed swoim dziełem. Ćwiczenia z patrzenia (blog)/CC3.0 / Fot. Ćwiczenia z patrzenia (blog)roku. Uznany konstruktor pracował w koncernie przez długie lata co dokumentuje długa lista wynalazków jego autorstwa. Prawa do marki pozostają obecnie w gestii Rospatentu (Służba Federalna ds. Własności Intelektualnej). Procedura rejestracji nazwy "Kałasznikow" jest bliska zakończenia.

Czytaj także: "Producent kałasznikowów zbankrutował"

W skład koncernu "Kałasznikow" będą wchodzić kolejne przedsiębiorstwa o podobnym profilu. Jednakże firma nie zamierza ograniczyć swojej działalności jedynie dla potrzeb militarnych. W tej chwili przeprowadzany jest audyt 15 grup roboczych. Przygotowywana jest konsolidacja "Iżmasza" i "Iżmecha", zakupy materiałów oraz realizacja planów strategii marketingowej dla koncernu. Podano nazwy pierwszych firm jakie będą działać pod szyldem "Kałasznikowa", m.in.: NITI "Progress", OAO "Molot", TOZ (Tulski Orużejnyj Zawod). Koncern chce ugruntować swoją wiodącą pozycję na rosyjskim rynku jak również ma zamiar zaznaczyć swoją obecność na arenie międzynarodowej.


article by Paweł Jankowski

Utwór udostępniany na licencji Creative Commons 3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.