Facebook Google+ Twitter

Michał Bajor podsumuje 30 lat twórczości w Teatrze Rozrywki

Fani Michała Bajora w niedzielę 4 marca powinni wybrać się do Teatru Rozrywki w Chorzowie. - To będzie 30 wielkich przebojów z 30 lat pracy scenicznej - podsumowuje recital Agnieszka Woszczyńska z chorzowskiego teatru.

fot.akpaMichał Bajor zaprezentuje swoje największe przeboje, w tym między innymi "Ja wbity w kąt", "Popołudnie", "Oddaj mi samotność", "Nie chcę więcej" oraz "Moja miłość największa".

Również dla tych, którzy jeszcze nie zasmakowali w poezji śpiewanej tego artysty, powinien to być niezapomniany wieczór. Michał Bajor to bowiem twórca o własnym, charakterystycznym i niepowtarzalnym stylu, którym niezmiennie zachwyca.

Karierę rozpoczął w wieku niespełna 13 lat podczas eliminacji do konkursu w Opolu w 1970 roku! Później koncertował i nagrywał z orkiestrami Stefana Rachonia i Henryka Debicha, a w 1979 roku rozpoczął pracę w warszawskim Teatrze Ateneum. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku otrzymał nagrodę TVP. Tak zaczęła się jego wielka kariera.

W następnym roku wystąpił z własnym recitalem na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie gdzie został uznany przez dziennikarzy za najlepszego wykonawcę i uhonorowany nagrodą. Swoje recitale prezentował m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, ZSRR, Holandii i Hiszpanii oraz w USA i Kanadzie.

Zagrał ponad 70 ról w TV, teatrze i filmie. W Teatrze Rozrywki występował wielokrotnie z recitalami; kreował również rolę Che w chorzowskiej inscenizacji "Evity" w reżyserii Marcel Kochańczyka.

Bilety na recital kosztują od 30 do 60 złotych, można je rezerwować pod numerami telefonów (032) 346 19 31 (32,33,34) oraz (032) 346 19 49


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Michał Bajor to wspaniały i niepowtarzalny artysta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2007 17:49

Czemu Autor przemilczał zwycięstwo Michała Bajora w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze? To było przed koncertami z Debichem i Rachoniem. Czy to aż taki wstyd zdaniem Autora?

Poza tym tekst ok, Bajora też lubię.

Pozdrawiam!:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.