Facebook Google+ Twitter

Michał Bajor podsumuje 30 lat twórczości w Teatrze Rozrywki

Fani Michała Bajora w niedzielę 4 marca powinni wybrać się do Teatru Rozrywki w Chorzowie. - To będzie 30 wielkich przebojów z 30 lat pracy scenicznej - podsumowuje recital Agnieszka Woszczyńska z chorzowskiego teatru.

fot.akpaMichał Bajor zaprezentuje swoje największe przeboje, w tym między innymi "Ja wbity w kąt", "Popołudnie", "Oddaj mi samotność", "Nie chcę więcej" oraz "Moja miłość największa".

Również dla tych, którzy jeszcze nie zasmakowali w poezji śpiewanej tego artysty, powinien to być niezapomniany wieczór. Michał Bajor to bowiem twórca o własnym, charakterystycznym i niepowtarzalnym stylu, którym niezmiennie zachwyca.

Karierę rozpoczął w wieku niespełna 13 lat podczas eliminacji do konkursu w Opolu w 1970 roku! Później koncertował i nagrywał z orkiestrami Stefana Rachonia i Henryka Debicha, a w 1979 roku rozpoczął pracę w warszawskim Teatrze Ateneum. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku otrzymał nagrodę TVP. Tak zaczęła się jego wielka kariera.

W następnym roku wystąpił z własnym recitalem na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie gdzie został uznany przez dziennikarzy za najlepszego wykonawcę i uhonorowany nagrodą. Swoje recitale prezentował m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, ZSRR, Holandii i Hiszpanii oraz w USA i Kanadzie.

Zagrał ponad 70 ról w TV, teatrze i filmie. W Teatrze Rozrywki występował wielokrotnie z recitalami; kreował również rolę Che w chorzowskiej inscenizacji "Evity" w reżyserii Marcel Kochańczyka.

Bilety na recital kosztują od 30 do 60 złotych, można je rezerwować pod numerami telefonów (032) 346 19 31 (32,33,34) oraz (032) 346 19 49

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Michał Bajor to wspaniały i niepowtarzalny artysta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2007 17:49

Czemu Autor przemilczał zwycięstwo Michała Bajora w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze? To było przed koncertami z Debichem i Rachoniem. Czy to aż taki wstyd zdaniem Autora?

Poza tym tekst ok, Bajora też lubię.

Pozdrawiam!:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.