Facebook Google+ Twitter

Michał Bajor z "Inną bajką" w Łodzi

W niedzielę o godz. 18 w Teatrze Wielkim w Łodzi wystąpił Michał Bajor. Artysta promował jubileuszowy, piętnasty album pt. "Inna Bajka". Publiczność usłyszała utwory utrzymane w klimacie tanga, bluesa, walca, bossa novy, bolero, charlestone, dixie, gospel, flamenco, cza-cza.

Podczas koncertu publiczność mogła dostrzec, że każda z piosenek przedstawiała inną bajkę opowiadaną przez Michała Bajora, który przenosił w inną rzeczywistość, zmuszał do refleksji, ale i bawił audytorium.
"Inna Bajka" - okładka płyty / Fot. xPrzed wykonaniem tytułowego utworu płyty artysta stwierdził, że "często chcemy znaleźć się w innym świecie, w innej bajce".

Na płycie znalazły się m.in. trzy utwory z tekstami, jednego z gospodarzy Łódzkiej Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia”, Andrzeja Poniedzielskiego. Muzykę do jednego z nich pt. "Dla duszy gram" skomponował Bajor. To prezent piosenkarza dla fanów.

Artyście, ubranemu zawsze schludnie, tym razem w ciemne jeansowe spodnie, w ciemną marynarkę, na scenie towarzyszyła czwórka muzyków, w tym Wojciech Borkowski, Roman Kołakowski, którzy od lat współpracują z Michałem Bajorem. Jeden utwór został wykonany z półplaybacku, gdyż przy wykonaniu piosenki pt. "Chrońmy dzieci" usłyszeliśmy wieloosobowy chór.

Publiczność podziwiała fantastyczny głos Michała Bajora, piękne słowa i muzykę m.in. Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza, Jonasza Kofty, Andrzeja Ozgi, Wojciecha Borkowskiego, Romana Kołakowskiego i wspomnianego wcześniej Andrzeja Poniedzielskiego. Choć artysta śpiewał przede wszystkim piosenki z płyty pt. "Inna Bajka" nie zabrakło wielkich przebojów z poprzednich płyt jak np. "Moja Miłość Największa" "Taka miłość w sam raz", "Chciałbym" czy "Nie chcę więcej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.