Facebook Google+ Twitter

Michał Boni: Jestem do dyspozycji premiera, zmiany w rządzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

„Jestem do dyspozycji premiera i zgłaszam swoją gotowość do ukończenia wielu prac” - zadeklarował Michał Boni. Wyjaśnił też, dlaczego powinien zostać w rządzie, z jakiego powodu religia nie powinna być przedmiotem maturalnym i która akcja internautów na Fb mu się podoba.

 / Fot. Вени Марковски, CC3.0W porannym Kontrwywiadzie Michał Boni przekonywał dziś słuchaczy, że Ministerstwo Cyfryzacji jest instytucją, której istnieniu nic nie powinno zagrozić, ponieważ w obecnym świecie współdziałanie na linii: potrzeby obywateli - nowoczesne technologie jest niezbędne.

Odrzucił zarzut Janusza Piechocińskiego, który twierdzi, że ministerstwo cyfryzacji to źle wymyślony resort. "To nie jest prawda. Cyfryzacja dzisiaj to nie tylko biznes, ale sprawy obywatelskie, które widzimy. Światowa dyskusja o podsłuchach, o prywatności, to jest dyskusja o tym, jak internet wpływa na nasze codzienne życie, a ministerstwo cyfryzacji, to najlepsze miejsce, żeby te rzeczy ze sobą kojarzyć".

Minister cyfryzacji podkreślił też swoje zasługi w przygotowaniu programu operacyjnego Polska Cyfrowa oraz w europejskiej dyskusji na temat ochrony danych osobowych, zaznaczając, że w razie zmian w rządzi, podporządkuje się każdej decyzji premiera, "bo w każdym miejscu mogę znaleźć do siebie możliwości działania".

Boni zapowiedział, że 23 listopada planowany jest zjazd PO. Wg ministra będzie to okazja do rozmowy o zmianach programowych, a także prawdopodobnie do ogłoszenia szczegółów dotyczących zmian w rządzie. "Wierzę, że zmiana w rządzie to będzie punkt zwrotny tego rządu i nastrojach społecznych. By można było w polityce działać, potrzebny jest własny obóz w parlamencie i dlatego te wszystkie kwestie trudne, sporne w PO trzeba zamknąć" - powiedział Boni.

Pytany o obecność religii na maturze, podkreślił, że stanowisko rządu w tej sprawie nie zmieniło się, ponieważ religia to nie religioznawstwo, "kolejne argumenty prawne będziemy przedstawiali na następnych posiedzeniach". Boni pozytywnie odniósł się też do akcji internautów na Facebooku, podczas której wyrzucono 45 stron i profili siejących nienawiść. "To była wielka reakcja internetu po spaleniu tęczy na placu Zbawiciela, to jest także krok do przodu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widać że czuje się pewnie , myślę że jemu nic nie grozi , ponieważ jest dobra, marionetka, Unii Europejskiej. Religioznawstwo słuszna sprawa , każdy powinien w miarę możliwości poznać wszystkie religie świata , aby móc lepiej poznać różnice występujące miedzy nimi , a nie być w niewiedzy o religiach jakie występują na naszej planecie , pytanie tylko kto bezinteresownie je zinterpretuje , prawda zawsze jest gdzieś zniekształcana , i tylko ci którzy idąc do źródła znajdując prawdziwego i żywego stwórce wszechświata maja ja w sobie . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.