Facebook Google+ Twitter

Michał Boni o ACTA: Musimy rozwiać szereg mitów związanych z umową

Minister cyfryzacji Michał Boni zapewnia, że premier jest bardzo wrażliwy na punkcie Internetu. "Dlatego - szczerze mówiąc - dostaliśmy burę w ostatnich dniach - mówił Boni."

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaMinister Boni zaznaczał, że Ministerstwo Kultury kilkukrotnie dostało sugestię, aby bardziej konsultowało się ze środowiskiem internautów w sprawie umowy ACTA. Jednocześnie nie obarczył winą Bogdana Zdrojewskiego za tak przeprowadzone konsultacje.

Czytaj także: Polska podpisała ACTA

Minister cyfryzacji podkreślał w rozmowie z radiową Trójką, że intencją rządu nie jest ograniczenie wolności słowa w internecie. "Skoro podpisaliśmy ACTA, to teraz powinniśmy zadbać o to, żeby przeprowadzić wyjaśnienia tego dokumentu tak, żeby rozwiać szereg mitów, zrobić przegląd prawa dotyczący wolności w Internecie, żeby jasno powiedzieć, że nie ma żadnej intencji polskiego rządu, aby ograniczać wolność w Internecie." - zaznaczał minister Boni. Zwrócił także uwagę na zapowiedź premiera, który stwierdził, że dokument nie będzie ratyfikowany, dopóki wszystkie kwestie nie będą wyjaśnione.

Czytaj też relację: Cyberwojna minuta po minucie

Dziś do pracy zabiera się zespół, który ma zająć się ochroną rządowych portali przed atakami hakerskimi. Jego zadaniem będzie opracowanie nowych zasad bezpieczeństwa w sieci dla stron rządowych. Spotkanie zespołu ma też dać odpowiedź czy będzie potrzebna zmiana regulacji prawnych.

W proteście przed podpisaniem umowy ACTA, hakerzy blokowali strony rządowe. Umowa została podpisana dziś nad ranem w Tokio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kolos
  • kolos
  • 26.01.2012 15:43

"...Skoro podpisaliśmy ACTA, to teraz powinniśmy zadbać o to, żeby przeprowadzić wyjaśnienia tego dokumentu..."
Najpierw podpisują,potem wyjaśniają.Czy to arogancja,czy bezczelność?

Zjazdy KC PZPR charakteryzowały się tym,że oznajmiano na nich delegatom postanowienia rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.