Facebook Google+ Twitter

Michał Boni o ACTA: Musimy rozwiać szereg mitów związanych z umową

Minister cyfryzacji Michał Boni zapewnia, że premier jest bardzo wrażliwy na punkcie Internetu. "Dlatego - szczerze mówiąc - dostaliśmy burę w ostatnich dniach - mówił Boni."

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaMinister Boni zaznaczał, że Ministerstwo Kultury kilkukrotnie dostało sugestię, aby bardziej konsultowało się ze środowiskiem internautów w sprawie umowy ACTA. Jednocześnie nie obarczył winą Bogdana Zdrojewskiego za tak przeprowadzone konsultacje.

Czytaj także: Polska podpisała ACTA

Minister cyfryzacji podkreślał w rozmowie z radiową Trójką, że intencją rządu nie jest ograniczenie wolności słowa w internecie. "Skoro podpisaliśmy ACTA, to teraz powinniśmy zadbać o to, żeby przeprowadzić wyjaśnienia tego dokumentu tak, żeby rozwiać szereg mitów, zrobić przegląd prawa dotyczący wolności w Internecie, żeby jasno powiedzieć, że nie ma żadnej intencji polskiego rządu, aby ograniczać wolność w Internecie." - zaznaczał minister Boni. Zwrócił także uwagę na zapowiedź premiera, który stwierdził, że dokument nie będzie ratyfikowany, dopóki wszystkie kwestie nie będą wyjaśnione.

Czytaj też relację: Cyberwojna minuta po minucie

Dziś do pracy zabiera się zespół, który ma zająć się ochroną rządowych portali przed atakami hakerskimi. Jego zadaniem będzie opracowanie nowych zasad bezpieczeństwa w sieci dla stron rządowych. Spotkanie zespołu ma też dać odpowiedź czy będzie potrzebna zmiana regulacji prawnych.

W proteście przed podpisaniem umowy ACTA, hakerzy blokowali strony rządowe. Umowa została podpisana dziś nad ranem w Tokio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kolos
  • kolos
  • 26.01.2012 15:43

"...Skoro podpisaliśmy ACTA, to teraz powinniśmy zadbać o to, żeby przeprowadzić wyjaśnienia tego dokumentu..."
Najpierw podpisują,potem wyjaśniają.Czy to arogancja,czy bezczelność?

Zjazdy KC PZPR charakteryzowały się tym,że oznajmiano na nich delegatom postanowienia rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.